Schedule XD – organizer dla każdego ucznia i studenta

0
1167

Jakiś czas temu dwóch polskich, młodych programistów opublikowało w Google Play aplikację mobilną o nazwie Schedule XD. Zawsze staram się wspierać tego typu projekty, ale – mówiąc wprost – niektórych po prostu się nie da ze względu na ich słabą jakość. W przypadku wspomnianego już programu nie musiałem robić wyjątku. Bo naprawdę przerósł moje najśmielsze oczekiwania i sprawił, że ponownie zacząłem wierzyć w polską informatyczną młodzież.

Schedule XD to swego rodzaju nowoczesny organizer dla uczniów i studentów. Aplikacja pozwala nam zapisywać plan zajęć, a także oceny z konkretnych przedmiotów. Mimo że tego typu programów powstało do tej pory całe mnóstwo, ta z tego wpisu uraczyła mnie przede wszystkim swoją przejrzystością, dzięki której widziałem „co i jak” już dosłownie po pierwszych kilku minutach.

xd1

Program dzieli się na ekran główny oraz panel boczny znajdujący się po lewej stronie. Ten pierwszy służy nam do wyświetlania treści wybranej z listy zakładek. Dostępne mamy działy z ocenami, notatkami, utworzonymi przez nas wydarzeniami oraz zajęciami.

Warto wspomnieć, że apka obsługuje nie tylko jeden plan zajęć, dzięki czemu apka może przydać się również rodzicom studiującym zaocznie, którzy chcą być na bieżąco zarówno ze swoimi sprawami, jak i sprawami swoich milusińskich.

Znakomicie sprawdzającą się w praktyce funkcją jest dostępne w Schedule XD udostępnianie planów przez bluetooth. Możemy dzięki temu w bardzo szybki sposób przesłać znajomym rozkład zajęć albo też takowy otrzymać, abyśmy nie musieli wprowadzać tego, co już ktoś naniósł. Pozwala to oszczędzić sporo czasu, a jak wiadomo w dzisiejszych czasach to bardzo ważne.

xd

Autorzy Schedule XD pomyśleli również o widżetach. Występują one w trzech rozmiarach i pozwalają nam na szybki dostęp do zasobów programu. Cóż, jak widać jest wszystko, co być powinno. Bez zbędnych rzeczy.

A skoro już mowa o czymś zbędnym… w programie nie wyświetlają się reklamy, chyba że zdecydujemy się wesprzeć w jakiś sposób twórców i sami je aktywujemy. Nie uważam, ludzi odpowiedzialnych za wydanie Schedule XD za naiwnych. Wydaje mi się, że dając ludziom wybór postępują bardzo mądrze. Mała podpowiedź ode mnie – nie trzeba mieć włączonych banerów cały czas. Można włączyć je tylko czasami i kliknąć gdzie trzeba. Niby nic wielkiego, nam w niczym nie przeszkadza, a naprawdę może ucieszyć 🙂