Scene – kolorowa i funkcjonalna galeria zdjęć

0
879

Mając smartfona z dobrej jakości aparatem cyfrowym, bardzo łatwo jest zapomnieć o tradycyjnych urządzeniach do cykania fotek. Osobiście z tego typu sprzętu korzystam tylko przy jakiejś bardzo ważnej uroczystości, natomiast na co dzień wygodniej jest mi używać androidowego sprzętu. Jeśli macie podobnie, na pewno ciężko Wam ogarnąć galerię ze zrobionymi przez Was zdjęciami. Na szczęście można sobie z tym bardzo łatwo poradzić. jak? Odpowiedzią na to pytanie jest apka o nazwie Scene.

Ludzie stojący za stworzeniem Scene chwalą się, że ich dzieło to zupełnie inne podejście do segregowania zdjęć w smartfonie bądź tablecie. Jak pewnie każdy z Was wie to z doświadczenia, tego typu zwroty pojawiają się prędzej czy później w opisie każdego podobnego programu, tak więc nie ma sensu wierzyć im od samego początku. Co zatem zrobić? Najlepiej jest przetestować. Zrobiłem to z opisywaną tutaj apką i zdecydowanie tego nie żałuję.

Po uruchomieniu programu Scene musimy założyć swój profil. Ale spokojnie, tym razem obyło się bez wymogów podawania e-maili, numeru telefonu czy też innych osobistych danych. Co zatem w tym wypadku wystarcza? Wymyślony przez nas nick i ewentualnie zdjęcie przedstawiające naszą osobę. Niczego innego się od nas nie wymaga, co na pewno zasługuje na pochwałę.

Aplikacja automatycznie dostosowuje zdjęcia w naszej galerii do swoich potrzeb. Dzięki temu nie musimy bawić się od nowa w jakąkolwiek segregację według dat. Wszystkie posiadane przez nas fotki wyświetlane są tutaj w swego rodzaju wirtualnym kalendarzu, którego budowa jest na tyle nieskomplikowana, że nikt z Was nie powinien mieć problemów z dowiedzeniem się co do czego służy.

Jeżeli nie wystarcza nam tradycyjna organizacja, możemy zdecydować się na własną. Scene pozwala nam na tworzenie albumów o dowolnej nazwie i zawierającą nieograniczoną liczbę fotek. Funkcja ta przydaje się, gdy chcemy umieścić zdjęcia z wakacji w jednym miejscu albo też na swoim urządzeniu mamy nie tylko prywatne, lecz także służbowe materiały.

Niestety, nie wyposażono Scene w jakiekolwiek narzędzie do upiększania zdjęć. Oczywiście, dostępna jest tu opcja edycji, ale tylko przycinanie jesteśmy w stanie wykonać z poziomu aplikacji. W przypadku innych rzeczy przenosi się nas do innego zainstalowanego przez nas programu. Nie jest to może komfortowe, ale mnie nie przeszkadzało na tyle, bym musiał to skrytykować.

Apka ogólnie rzecz biorąc prezentuje się bardzo pozytywnie. Jest przejrzysta i – co najważniejsze – kolorowa. Fajnie też, że możemy do niej zapraszać znajomych i udostępniać im swoje zdjęcia, ale jest to możliwe tylko za naszą zgodą, czyli nie tak jak w innych portalach społecznościowych czy tym podobnych.