Żeby strzelanka była strzelanką, musi w niej wystąpić element eliminacji przy pomocy broni. Niewątpliwie, Scary Jack należy to zacnej kategorii gier, w których strzelanie stawia się na pierwszym miejscu.

Miejscem akcji opisywanej aplikacji jest lokalny pub, w którym spotykają się mieszkańcy dzikiego zachodu. Najważniejsze zdarzenia mają jednak miejsce nie tyle przy stolikach, co na wyższych piętrach budynku.

Uzbrojeni w pistolety bandyci, wkraczają do pubu, chcąc zastrzelić barmana. W rolę jegomościa wcielamy się my i jako obrońcy praw człowieka – walczymy o dobre imię knajpy.

Naszym celem w grze jest eliminacja wszystkich zamaskowanych mężczyzn. Celowanie ogranicza się do kierowania celownika z automatycznym wystrzałem w konkretne miejsca występowania nieprzyjaciół.

Jedną z podstawowych przeszkód w Scary Jack, są brani przez bandytów, zakładnicy. Jeden strzał do bezbronnych cywilów, pojawiających się jako pułapki w oknach baru powoduje klęskę.

Wśród bajerów, z jakimi spotkamy się w trakcie zabawy, można wyróżnić butelki stanowiące wartościowe fanty zwiększające mnożnik punktów, złote monety, a także amunicję.

Za zebrane w grze pieniądze, możemy kupić nowy kapelusz dla strzelca, bądź jeden z power-upów. Niestety, zakup ulepszeń w postaci zwiększonego mnożnika punktów, to kosmiczny koszt, który tak naprawdę w żaden sposób się nie zwraca i nie przynosi zbyt dużych korzyści. Zmienny element ubioru to z kolei tylko i wyłącznie estetyczna zagrywka.