Samsung zapowiada Galaxy Tab 3 w wersji Lite

0
756

Firma Samsung zapowiedziała kilka dni temu wypuszczenie na rynek kolejnego urządzenia z rodziny tabletów. Nie mowa tu jednak o nowej generacji sprzętu z linii Note czy Galaxy, a nieco zmodyfikowanej wersji Galaxy Tab 3, która ma być tańsza od produktu głównego, a co za tym idzie posiadać będzie gorszą specyfikację.

Samsung sprzedaje obecnie na rynku Galaxy Tab 3, który oferuje użytkownikom dwurdzeniowy procesor, 1 GB pamięci RAM i (oczywiście w zależności od modelu) 8 GB pamięci wbudowanej z możliwością jej rozszerzenia przy pomocy karty pamięci. Choć już ta specyfikacja nie wydaje się na dzisiejsze czasy „mocarna” – wersja Lite, jak wskazuje na to sama nazwa, będzie jeszcze uboższa we wnętrzu. Na szczęście, tylko nieznacznie.

tab3

Koreańczycy zapowiedzieli, że ich najnowszy 7-calowy tablet będzie – podobnie jak jego poprzednik – posiadał dwa rdzenie i taką samą ilość pamięci RAM. Procesor ma jednak być produkowany przez inną firmę, co ma przede wszystkim zmniejszyć nieco koszty stworzenia urządzenia. Dodatkowo, w wersji Lite zabraknie przedniego aparatu, a ten z tyłu będzie o matrycy 2 Mpix. Z racji tego, że tabletem robi się raczej małą ilość zdjęć – nie jest to bardzo istotna i zła wiadomość.

Co jeszcze będzie dostępne w Samsungu Galaxy Tab 3 Lite? Oczywiście, moduł GPS, Wi-Fi oraz bluetooth. W planach jest także sprzedaż modeli z wbudowanym modemem 3G. Jeśli chodzi o system operacyjny, całość działać będzie pod Androidem 4.2 Jelly Bean.

Niestety, w chwili obecnej nie znamy ani ceny „odchudzonej” wersji trzeciego Galaxy Taba, ani daty jego premiery. Biorąc pod uwagę, że standardowy 7-calowy tablet od Samsunga można mieć za nieco ponad 600 złotych, Koreańczycy będą musieli stanąć na głowie, by wersja Lite dobrze się sprzedawała. Przede wszystkim nie mogą narzucić zbyt dużej ceny. Myślę, że ta powinna oscylować w granicach 500-550 złotych.