Ruzzle – zostań słownym mistrzem świata!

0
695

Ruzzle to dość popularna gra mobilna, która może się pochwalić kilkoma milionami graczy z całego świata. Mimo że jej nazwa może na to wskazywać, nie ma nic wspólnego z układankami, natomiast dostępna w niej rozgrywka to przykład na to, iż zabawa słowami może cieszyć dużo bardziej niż tradycyjna platformówka.

Nie mam zamiaru Was oszukiwać i pisać, że Ruzzle to produkcja jedyna w swoim rodzaju. Jeżeli śledzicie na bieżąco Androidweba, bardzo szybko zrozumiecie, że bohaterka tego wpisu to kolejna gierka słowna podobna do innych. Dlaczego zatem w ogóle warto się nią przejmować, skoro wokół niej jest tak duża konkurencja? Sprawa jest dość oczywista – powinni Was do tego przekonać inni ludzie.

ruzzle

Bardzo nie lubię osób, które nie kierują się własnym zdaniem, lecz ślepo idą za trendami. W przypadku gier online – niestety – czasem trzeba tak zrobić. Bo o ile w innych grach wzbogacających nasze słownictwo nie zawsze znajduje się przeciwnik chętny do walki, w Ruzzle z całą pewnością ani razu nie będziecie mieć takiego problemu. Oczywiście, wszystko to dlatego, że jest to bardzo popularna gierka z ogromną rzeszą aktywnych użytkowników.

Zasady zabawy oferowanej w apce z tego wpisu są wyjątkowo proste. W ciągu dwuminutowych rund naszym zadaniem jest układanie słów z rozsypanki liter. Większość elementów dostępnych na planszy posiada standardowy mnożnik punktów, ale zdarzają się również takie specjalne, które pozwalają na uzyskanie znacznie lepszego rezultatu. Niestety, Ruzzle to anglojęzyczna gra, a więc w naszym rodzimym języku nie mamy szans na zwojowanie świata i wygrywanie jakichkolwiek pojedynków.

W opisywanym tytule zabijamy nudę na dwa sposoby. Albo w Practice Mode, albo rozgrywając swego rodzaju mecze. Co do tego pierwszego, raczej nie ma sensu pisać zbyt wiele. Warto natomiast zatrzymać się chwilę przy samych pojedynkach, gdyż to one zapewniają najwięcej frajdy i – co najważniejsze – trwają znacznie dłużej niż dwie minuty.

ruzzle1

Standardowa rywalizacja to w Ruzzle trzy rundy. W każdej z nich gracz stara się osiągnąć jak najlepszy rezultat punktowy, aby okazać się lpeszym od przeciwnika. Jak nietrudno się domyślić, zwycięzcą zostaje ten, kto najlepiej poradzi sobie z przygotowanym wyzwaniem.

Największą zaletą gry jest jej przejrzystość. Mamy to, co jest potrzebne do działania i od samego początku wiemy, jak z tego korzystać. Nie męczy się nas także jakimikolwiek tutorialami, a jedynie na wstępie skorzystać możemy z krótkiej instrukcji.