Run Cow Run – po prostu… uciekająca krowa [VIDEO]

0
973

Krowy zabijane są przez ludzi od tak wielu lat, że powinny już dawno pogodzić się ze swoim losem (wiem, że brzmi to brutalnie). Produkcja Run Cow Run udowadnia nam, że wcale tak jednak nie jest i przy każdej nadarzającej się okazji mleczne stworzenia robią wszystko, co w ich mocy, by uciec ze swojego farmerskiego domu. Niestety, rzadko kiedy udaje im się zrealizować zadanie, o czym każdy z Was może przekonać się sam, instalując na swoim smartfonie wspomnianą produkcję studia Bengigi.

Jak nietrudno jest się domyślić, bohaterką Run Cow Run jest łaciata, zadbana i niezwykle pulchna krowa. Poznajemy ją w chwili, gdy podejmuje decyzję o ucieczce z farmy, w której mieszka, a rozwścieczony całą sytuacją rolnik postanawia zasiąść za kierownicą swojego czerwonego pojazdu i za wszelką cenę powstrzymać swoją podopieczną przed „nieodpowiedzialnym” zachowaniem.

Jeśli bardzo zależy Wam na losie zwierząt, muszę Was zmartwić – krowie z opisywanej gry nigdy nie udaje się dopiąć swego. Zawsze prędzej czy później natrafia w końcu na jakąś przeszkodę, a wówczas rolnik nie ma najmniejszego problemu z jej schwytaniem. Sztuką jest tutaj jednak przede wszystkim przebiec wirtualnym stworzeniem jak najwięcej metrów, a nie skierować go łaciatego Las Vegas, gdzie – jak głosi legenda – przebywają wszystkie uratowane krowy.

Run Cow Run podczas biegu ku wolności przychodzi nam stawić czoła różnorakim przeszkodom. Nie są to tylko stogi siana, lecz również betonowe bloczki oraz drewniane skrzynki. Od czasu do czasu na naszej drodze pojawia się też klatka z uwięzionym zwierzęcym przyjacielem. Co musimy z nim robić podejrzewam, że nie muszę pisać.

Jak przystało na runnera, w dziele studia Bengigi nie zabrakło wirtualnej waluty. Dostępna jest ona w postaci złotych pieniążków, za które kupować możemy power-upy dla naszej krowy. Ulepszacze są dość standardowe – magnes, przyspieszenie oraz bomby. Tylko od naszych funduszy zależy na co się zdecydujemy i ile takich fantów kupimy.

Sterowanie w grze Run Cow Run jest proste do bólu, gdyż wykorzystuje się w nim tylko dwa przyciski. Jeśli chodzi o grafikę, moim zdaniem, prezentuje się tak jak powinna. Na uwagę zasługuje jednak przede wszystkim muzyczka w stylu country, która – co tu dużo mówić – nie tylko świetnie spełnia swoją rolę, lecz także szybko wpada w ucho.