Rogue Hero – to samo po raz tysięczny? Jak dla mnie, bomba!

0
649

Autorzy gry Rogue Hero nie ukrywają, że podczas tworzenia swojego dzieła wzorowali się na klasycznych, pikselowych RPG-ach. I chwała im za to, że tak podeszli do sprawy i postanowili wziąć przykład z najlepszych, a następnie przygotowali dokładnie to, co tygryski lubią najbardziej.

Byłem bardzo zdziwiony tym, co najbardziej zachwycało mnie w Rogue Hero. Gdyby w tym wpisie było mowa o innym rodzaju gry, prawdopodobnie skarciłbym twórców za brak fabuły oraz worka świeżych i naprawdę ciekawych pomysłów. Tym razem jednak postanowiłem sobie to darować, a wszystko dlatego, że w opisywaną produkcję gra się lepiej, niż dobrze!

rpg

Rogue Hero jest przykładem prostego, standardowego RPG-a, w którym gracz stoi przed jednym zadaniem – musi kierować swoim bohaterem i zarabiać punkty doświadczenia. Oczywiście, najczęściej wykonywaną przez nas czynnością jest zabijanie napotkanych przeciwników oraz zbieranie coraz to nowszych przedmiotów, które pozwolą na mniejszą lub większą modyfikację posiadanego ekwipunku.

Nie przesadzę, jeżeli napiszę, że Rogue Hero to propozycja skierowana tylko do największych miłośników pikseli. Jestem przekonany, że każda osoba, która lubi nieco ładniejsze i rozbudowane produkcje, nie powinna w ogóle zaglądać do gry z tego wpisu. Bo – co by nie mówić – jest ona po prostu ładna na swój specyficzny sposób, który dodatkowo jest „upiększony” sporą ilością kolorowych reklam.

Kierowanie kwadraciastym wojownikiem to w Rogue Hero przysłowiowa bułka z masłem. Wszystkie potrzebne nam przyciski dostępne są w dolnej części ekranu i nie sposób nie nauczyć się ich wykorzystywania w praktyce w ciągu paru sekund. Owszem, na początku ciężko załapać wszystko od A do Z, ale z biegiem czasu nie jest to już żaden problem.

rpg1

Mimo że w opisywanej gierce chodzimy, zabijamy i tak naprawdę zbyt wiele więcej nie robimy (poza rozmawianiem z NPC, ale to raczej żadna nowość), na pewno wielu z Was doceni jej niepowtarzalny klimat. Prawda jest bowiem taka, że w dzisiejszych czasach nawet największemu miłośnikowi trójwymiaru przyjdzie raz na jakiś czas zatęsknić za poczciwymi pikselami.

Rogue Hero pobrać można z Google Play za darmo, ale jeżeli chcecie pozbyć się natarczywych reklam oraz dostać kilka przydatnych bonusów, zdecydowanie powinniście zainwestować w tzw. edycję „Full service”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here