Rocket Thruster – student potrafi!

0
731

Mimo że polskie uczelnie nie są tak prestiżowe jak te zagraniczne, w telewizyjnych serwisach informacyjnych bardzo często mówi się o odkryciach lub wynalazkach naszych studentów. Ostatnio swoją wartość udowodnili ludzie z Instytutu Informatyki Politechniki Łódzkiej, którzy opublikowali w Google Play grę o nazwie Rocket Thruster. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji wypróbować wspomnianej produkcji w praktyce – czas nadrobić zaległości.

Rocket Thruster przychodzi nam kierować nowoczesną rakietą, która przemierza kosmos w poszukiwaniu różnego rodzaju drogocennych minerałów. Choć, przyznam szczerze, gra początkowo nie wydawała mi się atrakcyjna, bardzo szybko przekonała mnie do siebie. Dlaczego? Bo wreszcie miałem okazję zagrać w coś zupełnie świeżego.

rocket

Rozgrywka w kolejnej już produkcji „Made in Poland” polega na lataniu wspomnianą rakietą po skalistych terenach i zbieraniu przedmiotów znajdujących się na naszej drodze. Nie jest to tak proste, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Wszystko przez sterowanie, które polega nie tylko na skręcaniu w odpowiednią stronę, lecz również prawidłowym operowaniu ognistym wystrzałem z końca rakiety.

Do przejścia mamy w Rocket Thruster kilkanaście poziomów. Na każdym z nich musimy mierzyć się z różnymi typami przeszkód. Występują tu, między innymi, gejzery oraz przyciągające do siebie odłamki skalne. Jeżeli myślicie się, że ukończenie poziomu to tylko dotarcie do konkretnego punktu, jesteście w błędzie. W apce przychodzi nam także, między innymi, transportować ładunki.

rocket1

Zarówno wspomniane już przeze mnie sterowanie, jak i oprawa graficzna produkcji Rocket Thruster przypadły mi do gustu. Nie powiem, widać, że nie jest to apka stworzona przez doświadczonych grafików. Uważam jednak, iż na świecie przydają się także i tego typu produkcje, które są w stanie działać nawet na niskobudżetowym sprzęcie.

Czy warto pobrać Rocket Thruster? Zdecydowanie tak. Mimo że gra nie jest długa, ukradła z mojego życia kilkadziesiąt dobrych minut. Z racji tego, iż jest całkowicie darmowa, nie ma sensu w ogóle zastanawiać się nad tym, czy warto ją instalować tylko po prostu przejść do rzeczy.