Robots Love Ice Cream – robociki kochają… lodziki!

0
697

Gra Robots Love Ice Cream – wbrew wszystkim hollywoodzkim produkcjom – ukazuje roboty nie jako istoty starające się zgładzić ziemską cywilizację, lecz mechaniczne stworzenia kochające… lody. Jeżeli zastanawiacie się do czego mogą być zdolne wytwory nowoczesnej technologii walczące o swoje ulubione smakołyki, dzieło studia Ayopa Games powinno zaspokoić Waszą ciekawość w tej kwestii.

Nie wiadomo dokładnie, w jak dalekiej przyszłości toczy się akcja produkcji Robots Love Ice Cream. Wiemy natomiast, że są to czasy, kiedy ludzie nie żyją w zgodzie z robotami. I – co bardzo ważne i ciekawe – konflikt ten zrodził się przez miłość mechanicznych stworzeń do lodów, których mieszkańcy Ziemi za żadne skarby nie chcą oddawać w obce, żelazne ręce.

Na każdej planszy przygotowanej przez autorów gry przychodzi nam kierować pojazdem z lodami. Zanim zaczniecie się śmiać, chcę, byście wiedzieli, że wspomniany samochód posiada niebezpieczną dla robotów broń. Początkowo są to rożki o smaku truskawkowym, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by z czasem zmienić je na coś dużo bardziej konwencjonalnego, lecz bardzo, ale to bardzo niebezpiecznego.

Oczywiście, wspomnianą przeze mnie bronią musimy niszczyć każdego napotkanego wroga, zanim ten dorwie się do fabryki lodów i porwie każdy zimny smakołyk z danej miejscówki. Im późniejszy etap, tym większa liczba rywali do pokonania.

Mimo że Robots Love Ice Cream wygląda kolorowo jak gra dla dzieci, przejście wszystkich leveli nie jest prostą sprawą. Szczególnie, że poza misjami pobocznymi musimy skupiać się również na wykonywaniu zadań pobocznych, dzięki którym w szybszym tempie rośnie nasze konto z wirtualną walutą.

W chwili obecnej Robots Love Ice Cream oferuje rozgrywkę na nieco ponad pół godziny. Nie jest to zbyt wiele. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, iż gra jest całkowicie darmowa i oferuje zabawę, jakiej na próżno szukać w innych aplikacjach dostępnych w Google Play.

Poza ilością plansz absolutnie nic w dziele studia Ayopa Games nie powinno ulec zmianie. Grafika jest miła dla oczu, muzyczka potrafi zrelaksować, a sterowanie znakomicie sprawdza się w praktyce.