Robot Dance Party – Android tańczy na parkiecie

0
615

Jeżeli muzyka klubowa odgrywa ważną rolę w Waszym życiu, a Wy należycie do takich osób, które lubią gibać się na parkiecie w świecie kolorowych świateł, nie widzę powodów, by uważać, że Robot Dance Party nie przypadnie Wam do gustu. Nowa produkcja studia Mobage pojawiła się w Google Play dosłownie kilka dni temu, ale już teraz wiele wskazuje na to, że będzie czymś więcej niż tylko kolejną grą z grona androidowych przeciętniaków.

Gra Robot Dance Party udowadnia nam, że nie tylko ludzie, lecz także mechaniczne, teoretycznie pozbawione wszelakich uczuć, roboty potrafią znakomicie się bawić przy głośnej muzyce. W opisywanej produkcji przychodzi nam kierować jednym z technologicznych wynalazków, a nasze zadanie jest raczej łatwe do przewidzenia.

Przy pierwszym uruchomieniu gry zachęca się nas do logowania przy pomocy Facebooka. Możemy się na to nie zgodzić i prawdopodobnie większość z Was właśnie tak zrobi. Jeżeli jednak nie widzicie nic złego w synchronizacji aplikacji z profilem w portalu społecznościowym, będziecie mogli dzięki temu wyzywać na pojedynki swoich znajomych i udowadniać im, że jesteście prawdziwymi królami tańca.

Autorzy Robot Dance Party przygotowali dla nas tutorial. Uczy on nas podstawowych ruchów oraz zawiera kilka ważnych, teoretycznych informacji. W przeciwieństwie do większości produkcji, tutaj nikt nie wymaga od nas ukończenia samouczka. Wprawdzie możemy dzięki temu zdobyć specjalną nagrodę, lecz jeśli nie mamy na to ochoty, możemy po prostu ominąć wstęp i przejść od razu do właściwej rozgrywki.

W grze dostępne są dwa główne tryby zabawy. Jeden z nich przeznaczony jest dla miłośników samotnych przechadzek po parkiecie, a drugi dla Multiplayerowców. Zanim zaczniecie cieszyć się z tego, że będziecie mogli zmierzyć się z ludźmi z całego świata, musicie wiedzieć, iż znalezienie przeciwnika w Robot Dance Party jest naprawdę trudną sprawą. Apka wciąż jest mało popularna, co nie ułatwia nam poszukiwań potencjalnego rywala.

Do zalet produkcji z tego wpisu bez chwili wahania zaliczyć można wszelkiego rodzaju dodatki. Tych jest tutaj naprawdę wiele – począwszy od części dla roztańczonych robotów, a kończąc na nowych utworach muzycznych. Warto wspomnieć, że za niektóre z tych rzeczy wcale nie trzeba płacić wirtualną walutą, a po prostu zdobywać określone poziomy doświadczenia.

Sterowanie w grze jest proste do opanowania. Na ekranie wyświetlają się krążki, które należy dotykać w odpowiednim momencie. Dzięki tej czynności nasz robocik wykonuje taneczne ruchy, a my zdobywamy punkty i śrubujemy rekordy.

Jeśli chodzi o grafikę, według mnie, prezentuje się fajnie. Widać – co prawda – w niej jakieś tam niedoskonałości, ale są one raczej niewielkie, a już na pewno nie przeszkadzają w grze.