Roblox – platforma dla maniaków gier (ale czy aby na pewno?)

0
1075

Wirtualne miejsce, w którym możemy grać w gry, kupować mobilne dodatki za zdobyte monety i spotykać fajnych ludzi. Brzmi fajnie i znajomo? No pewnie, bo Roblox (przynajmniej w teorii) to trochę taki Steam, ale stworzony dla posiadaczy Androida. Poznałem tę platformę kilka dni temu, a dzisiaj postanowiłem napisać o niej swoje przemyślenia.

Nie każdy, kto lubi gry społecznościowe, musi mieć konto na Facebooku, a przecież na smartfony nie ma takiego miejsca, do którego można by było zajrzeć, aby poznać fajnych ludzi, poczuć adrenalinę związaną z rywalizacją albo najprościej rzecz ujmując dobrze się zabawić w wolnym czasie. Roblox miał to zmienić, ale wydaje mi się, że póki co nie ma na to większych szans.

roblox1

Zakładanie konta w opisywanej apce trwa paręnaście sekund, więc trudno się do czegokolwiek przeczepić.Sam interfejs też jest całkiem prosty i wystarczy parę chwil, by dość dobrze go poznać. Problem zaczyna się w zasadzie wtedy, gdy zdecydujemy się w coś pograć. Szukamy czegoś fajnego, szukamy i w zasadzie… nic nam z tego nie wychodzi.

Roblox znajdziecie dużo pikselowych, kanciastych produkcji, których z pewnością nie określilibyście mianem cieszących oko. Okej, nie można powiedzieć, że wybór jest mały, ale mnie osobiście już sam wygląd skutecznie odstraszył i nie mam zamiaru tego ukrywać.

roblox

Chcecie powalczyć na miecze, postrzelać, a może zrobić mobilną pizzę? Nie ma sprawy, bo w Roblox każdy powinien coś dla siebie znaleźć. Każda gierka ma swój ranking i pozwala na zdobywanie specjalnej waluty. A kiedy już tej drugiej znajdzie się co nieco na naszym koncie, możemy wybrać się na zakupy i zdecydować się na jakieś nowe elementy dla osobistego avatara.

Nie jestem z tych osób, które skreślają projekt ze względu na prywatne przemyślenia. To, że Roblox nie za bardzo mi się spodobał, nie powinien mieć większego znaczenia dla Was samych. W Google Play sporo osób chwali sobie tę platformę. I wierzę, że wśród Was znajdzie się też jakiś jej fan! 🙂