Ringtone Maker Deluxe – raz, dwa, trzy i dzwonek gotowy!

0
759

Ringtone Maker Deluxe to program do skracania plików dźwiękowych, dzięki któremu dosłownie w kilka sekund można stworzyć fajny i oryginalny dzwonek, powiadomienie SMS-owe czy dźwięk budzika. Mimo że dzieło studia Korrisoft nie należy do najbardziej zaawansowanych narzędzi tego typu, spokojnie powinno spełnić oczekiwania większości z Was. Skąd ta pewność? Przekonajcie się sami.

Ringtone Maker Deluxe nie jest niczym innowacyjnym. W sieci znaleźć można mnóstwo tego typu programów, szczególnie na PC-ty. Dlaczego więc – moim zdaniem – w ogóle warto zawracać sobie głowę produktem mobilnym Korrisoftu? Głównie ze względu na prostotę i niezawodność.

Jeżeli nie tylko chcemy skrócić piosenkę, lecz także zmienić jej format albo ustawić inną jakość dźwięku, bez dwóch zdań Ringtone Maker Deluxe nie spełni naszych oczekiwań. Gdy natomiast nie mamy ochoty zagłębiać się w jakiekolwiek szczegóły, a po prostu chcemy możliwie jak najszybciej skrócić plik dźwiękowy – na możliwości opisywanego programu raczej narzekać nie będziemy.

Ekran główny aplikacji od razu daje nam do zrozumienia, że nie jest ona skomplikowana. Po uruchomieniu możemy albo przejść do nowego projektu, albo przeglądać kolekcję stworzonych przez nas dzwonków. Na temat tej drugiej zakładki myślę, że nie trzeba wiele pisać. Warto wspomnieć jedynie, że pozwala nam na publikowanie autorskich plików oraz ich szybkie usuwanie z pamięci urządzenia.

Jeśli chodzi o sam proces skracania, polega on na umieszczeniu na ścieżce dźwiękowej dwóch zakładek – rozpoczynającej i kończącej utwór. Oczywiście, w trakcie wykonywania dzwonka możemy przesłuchiwać piosenki w konkretnym miejscu. Niestety, brakuje funkcji, która pozwalałaby na odtworzenie naszego „skrótowca” przed jego zapisaniem.

Po zakończonym projekcie albo dokonujemy samego save’a, albo decydujemy się na ustawienie naszego dzieła jako dzwonka, powiadomienia o nadejściu nowej wiadomości i tym podobne. Oczywiście, mamy swobodę przy nadawaniu nazw plikom, dzięki czemu nie musimy bać się o to, że pogubimy się podczas przeglądania zasobów biblioteki multimediów.

Interfejs Ringtone Maker Deluxe jest anglojęzyczny, jednak program posiada na tyle mało funkcji, że w żadnym wypadku nie można nazwać tego wadą. Pod względem wizualnym nie jest najgorzej, choć – muszę przyznać – że widziałem już dużo ładniej wyglądające narzędzia tego rodzaju.