RGB Express – jeździj z głową! [VIDEO]

0
664

Nie we wszystkich samochodówkach liczy się bicie rekordów prędkości oraz pokonywanie tras w jak najkrótszym czasie. W produkcjach takich jak opisywany w tym wpisie RGB Express przede wszystkim staramy się dotrzeć do mety, a przy tym musimy używać swojej głowy niemal na każdym pokonanym przez nas kilometrze wirtualnego świata.

Mimo że nazwa RGB Express daje nam do zrozumienia, że będziemy mieć w niej do czynienia z czymś przyspieszonym, nie występują tutaj drogie, sportowe auta znanych marek. Jedynymi pojazdami, jakie możemy tutaj znaleźć, są bowiem… samochody dostawcze. Co takiego one przewożą? Ciężko powiedzieć, bo na wyświetlaczu wygląda to po prostu jak sześcienny piksel.

rgb

Zadanie stojące przed nami w opisywanej produkcji nie jest trudno wytłumaczyć. Kierujemy pojazdami o różnych kolorach i staramy się robić wszystko, co w naszej mocy, by dane auto zebrało wszystkie porozrzucane po drodze ładunki, a następnie zawiozło je wyświetlone na ekranie miejsce. Czy jest to aż tak skomplikowane, by trzeba było tworzyć o tym grę? Jak się okazuje, tak. A o tym dlaczego napiszę Wam za chwilę.

Na pierwszych planszach dostępnych w RGB Express mamy do czynienia tylko z jednym autem. Wówczas nie trzeba się wiele namęczyć, by ukończyć dany poziom. Sytuacja diametralnie się zmienia, kiedy przychodzi nam kierować dwoma, a nawet trzema „dostawczakami”. Taka kolej rzeczy sprawia, że musimy uważnie planować trasy pojazdów.

Liczba leveli w RGB Express bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. W łamigłówkach zazwyczaj mamy niewiele wyzwań do wykonania, a tutaj – no proszę – co najmniej kilka światów podzielonych na jeszcze mniejsze działy i plansze. A wszystko to całkowicie za darmo, czyli jednym słowem – pełen wypas!

rgb1

W grze z tego wpisu zdobywamy pieniążki za każdą prawidłowo rozwiązaną zagadkę. Niestety, monety nie przydają się do kupowania bajerów dla naszych czterech kółek. Nie oznacza to jednak, iż są mało ważne. To dzięki nim bowiem możemy sobie odblokowywać kolejne poziomy, a więc inaczej mówiąc – bez kasy nic zrobić nie możemy.

Grafika i dźwięki zastosowane w RGB Express to dowód na to, że minimalizm nie powinien być kojarzony z czymś negatywnym. Jeśli lubicie produkcje, które nie są nafaszerowane dużą ilością zbędnych dodatków, powinniście być zadowoleni.