Reuters – bądź na bieżąco z zaufaną agencją informacyjną

0
705

Strony informacyjne wyrastają w internecie jak grzyby po deszczu. Mogłoby się wydawać, że jest to dla nas dobre, ale nie do końca jest z tym tak kolorowo.  Na szczęście, wśród zupełnie nieznanych, a niekiedy iście propagandowych mediów, cały czas można „dogrzebać” się do tych bardziej zaufanych. Przykładem może być w tym przypadku agencja Reuters, która jakiś czas temu wypuściła swoją własną aplikację mobilną.

Jeżeli lubicie programy, które są bardzo rozbudowane, Reuters nie spełni Waszych oczekiwań. Opisywana apka jest wyjątkowo prosta w obsłudze i zdecydowanie nie pasuje do współczesnych narzędzi informacyjnych, które zazwyczaj oferują znacznie więcej, niż powinny. Ale dość ogólników – czas na konkrety.

reuter

Dla niektórych z Was największym minusem aplikacji Reuters będzie fakt, iż dostępna jest ona tylko w angielskiej wersji językowej. Co prawda, nie mamy możliwości zmiany tego stanu rzeczy, ale – na szczęście – newsy dodawane przez redaktorów nie są tu wyjątkowo skomplikowane, dzięki czemu powinni poradzić sobie z nimi nawet ci, którzy znają angielski w stopniu umiarkowanym.

Tak jak już Wam wspomniałem, największą zaletą Reuters, jest jej prostota. Od razu po uruchomieniu programu wyświetla się na ekranie lista informacji wraz z krótkim tytułem i obrazkiem. Domyślnie mamy wgląd do ostatnio dodanych newsów, ale udostępniono również panel, w którym możemy wybrać bardziej interesującą nas kategorię.

Nie interesuję się za bardzo polityką czy gospodarką, dlatego też bałem się, iż nie znajdę w Reuters zbyt wielu materiałów do czytania. Moje obawy okazały się całkowicie nieuzasadnione, bowiem opisywany program oferuje naprawdę wiele działów z newsami, wśród których są, na przykład, te stworzone dla miłośników filmu, sportu czy też nowoczesnych technologii.

reuter1

Do zalet Reuters można zaliczyć widżet na ekran główny oraz funkcję powiadomień. Dzięki tej drugiej możemy być pewni, że nie ominie nas żadne ważne wydarzenie na świecie, ale jednocześnie musimy być przygotowani na to, że apka będzie nam o sobie przypominała częściej niż jeden czy dwa razy w ciągu dnia.

Na koniec miła wiadomość dla graczy giełdowych – Reuters udostępnia tzw. obserwatora rynków. Pozwala nam to na stworzenie własnej listy firm notowanych nie tylko na Wall Street, lecz również warszawskiej GPW. Nic tylko inwestować i patrzeć na rosnące zyski!