Rescue Roby – mechaniczny buntownik z wyboru

0
531

Wśród ludzi panuje błędne przekonanie, że roboty posłusznie robią to, do czego są zaprogramowane. Gierka mobilna Rescue Roby obala tę teorię i jasno pokazuje, że podobnie jak i u nas, również w świecie mechanicznych istot raz na jakiś czas narodzi się buntownik, który nie zgadza się z otaczającą go rzeczywistością.

Głównego bohatera gry Rescue Roby poznajemy w fabryce robotów. Autorzy opisywanego tytułu nie dają nam okazji do zapoznania się z poszczególnymi etapami produkcji technologicznych istot, natomiast pokazują nam tylko jej ostatni punkt – skanowanie dobrze wykonanych prac i wrzucanie ich do pudeł. Pierwszy robocik przechodzi test wzorowo, drugi też, ale z trzecim pojawiają się problemy. Ten nie chce bowiem podzielić losu swoich kolegów i za wszelką cenę stara się nie dopuścić do transportu w drewnianej skrzyni. Udać mu się to nie uda, ale zabawy i tak przy tym jest bardzo wiele.

Naszym zadaniem w Rescue Roby jest dostarczenie robota widocznego na ekranie do wspomnianego przed chwilą drewnianego pudła. Sprawa jest o tyle skomplikowana, iż cel nie zawsze znajduje się w wygodnym dla nas miejscu, co zmusza nas do podjęcia różnego rodzaju kroków. Przede wszystkich tyczy się to niszczenia niektórych ze skrzyń w taki sposób, aby robot przeturlał się do swojego nowego domku. Oczywiście, to jeszcze nie wszystko.

Pierwsze plansze w apce do specjalnie trudnych nie należą, dlatego też musimy robić wszystko, co w naszej mocy, aby zebrać w nich wszystkie trzy zębate koła, jakie będą w zasięgu naszego wzroku. Zapytacie, po co? Odpowiedź jest prosta – bo to one są naszą wejściówką do kolejnych rozdziałów, a zatem są konieczne do ukończenia całej gry. A jeżeli na początku można zebrać je w łatwy sposób, warto później mieć nieco więcej luzu, prawda?

O ile na samym początku wystarczy przetransportować jednego robota, później sprawa robi się ciut bardziej zagmatwana. Bo na drodze naszego bohatera pojawiają się jego koledzy i koleżanki, którzy mają podobny problem z transportem do skrzyni. Jeżeli chodzi o przeszkody, w levelach dostępne są, między innymi, magnesy, przez które musimy się czasem sporo namęczyć, by ukończyć konkretny poziom.

Rescue Roby jest grą dostępną za darmo, ale trzeba liczyć się z tym, iż wyświetlają się w niej reklamy. Chcąc się ich pozbyć, zmuszeni jesteśmy wykupić pełną wersję, która kosztuje nieco ponad 3 złote.