Rescue Clicker – nowa, a raczej stara, zabawa od Kinga

0
826

Albo mi to gdzieś umknęło, albo studio King, wypuszczając swój nowy tytuł o nazwie Rescue Clicker, zupełnie zapomniało o promocji. Powody takiej sytuacji mogą być różne, ale prawdopodobnie głupio było reklamować coś, co tak naprawdę jest odświeżoną wersją hitu Pet Rescue Saga.

W porównaniu z pierwowzorem (nie bójmy się tego słowa, mimo że opisywany tytuł oficjalnie nie jest sequelem), Rescue Clicker może pochwalić się przede wszystkim ulepszoną oprawą graficzną. Moim zdaniem, zdecydowanie lepszą, bo barwniejszą i lepiej pasującą do zwierzęcego świata pozbawionego większych problemów.

pet

Nie ma mowy o jakichś specjalnych komplikacjach. W Rescue Clicker w każdej planszy niszczymy kolorowe pudełeczka w taki sposób, by uratować stojące obok lub na nich zwierzęta. Przed rozpoczęciem konkretnego wyzwania jesteśmy informowani o tym, ile potrzeba uratowanych „duszyczek”, by otrzymać maksymalną notę. Tradycyjnie, najniższa ocena to jedna gwiazdka, a najwyższa – trzy.

Dzięki synchronizacji gry z Facebookiem możemy prosić znajomych o pomoc, dostawać od nich upominki, życia i – oczywiście – sprawdzać, jak idzie im wypełnianie powierzonych misji. Plansz – jak przystało na nowość od Kinga – jest wiele, a im późniejsza, tym bardziej wymagająca.

Nie mam najmniejszych wątpliwości, że gdyby Rescue Clicker powstało przed Pet Rescue, byłoby androidowym hitem. A tak, będzie to w oczach graczy tylko i wyłącznie odgrzewany kotlet, do którego warto zajrzeć albo z sentymentu, albo w przypadku totalnej, długotrwałej nudy.

Rozwodzenie się na temat tego, w jakim kierunku zmierzają produkcje od Kinga nie ma sensu. Rescue Clicker dobrze bawi, słodko wygląda i to chyba jest najważniejsze. Jest tu co robić niemal cały czas, a jedynym minusem jest tylko i wyłącznie limit żyć i fakt, że na odzyskanie każdego straconego serduszka potrzebujemy aż pół godziny!

Czy warto zatem pobrać Rescue Clicker? Jeżeli zakochaliście się niegdyś w Pet Rescue Saga, przeżyjecie dzięki tej apce kolejne zauroczenie. Gierkę można pobrać za darmo.