Rayman Fiesta Run – klasyczna platformówka od Ubisoftu

0
514

Kojarzycie Raymana, który jest i był bohaterem gier platformowych zarówno na PC-ty jak i konsole video? Wypróbujcie najnowszą grę mobilną z jego udziałem, którą stworzyło studio Ubisoft, a którą znaleźć można w Google Play pod sympatycznie brzmiącą nazwą Rayman Fiesta Run.

Głównym bohaterem gry jest tytułowy Rayman, który jest dziwnym stworzonkiem z niewidzialnymi w połowie kończynami. Naszym zadaniem jest wcielenie się jego postać i dotarcie do końca każdej planszy usytuowanej w wirtualnym świecie przez autorów produkcji. Zadanie to do najprostszych nie należy, bowiem nasza możliwość ruchowa w apce jest ograniczona, a platformy pełne są różnego rodzaju niebezpieczeństw.

rayman

Jeśli chodzi o liczbę dostępnych plansz, mamy ich w sumie nieco ponad 70. Levele usytuowane są w czterech krainach tematycznych. Mimo odmiennych wyglądów poziomów, podczas każdej przygody zawsze przychodzi nam zbierać latające świetliki. To dzięki nim nasz bohater jest w stanie zdobywać power-upy, pozwalające na pokonywanie trudności w świecie gry w szybszy i zdecydowanie dużo bardziej efektywny sposób.

Tak jak pisałem wyżej, w Rayman Fiesta Run mamy ograniczoną swobodę ruchów. Kierowana przez nas postać automatycznie porusza się do przodu, a my tylko mamy możliwość oddawania skoku w odpowiednim momencie. Jest to naprawdę wielkie utrudnienie, przez które przejście każdego z poziomów na 100 procent jest bardzo, ale to bardzo ciężkim zadaniem.

W grze pokroju Rayman Fiesta Run nie mogło – oczywiście – zabraknąć również funkcji społecznościowych. Dzięki nim możemy pochwalić się naszymi osiągnięciami w apce znajomym na Facebooku nie tylko. rayman1

Każdy, kto zna Ubisoft, wie, czego można spodziewać się po Rayman Fiesta Run. Uważam, że opisywany tytuł jest jedną z najładniej wyglądających dwuwymiarowych platformówek dostępnych na Androida. Kolorowe plansze i pasujące do siebie dźwięki – ja niczego więcej od oprawy audiowizualnej nie wymagam, a Wy?


logo-app
Rayman Fiesta Run
Ubisoft Entertainment
2,99 €   
qrcode-app