Rando – publikuj okrągłe zdjęcia i kolekcjonuj najfajniejsze

0
758

Wszelkiego rodzaju aplikacje społecznościowe, które powstały, abyśmy mogli dzielić się z innymi tym, co dla nas mniej lub bardziej ważne, naszpikowane są wieloma funkcjami. Myślicie, że jest to niezbędne do tego, by spełniały swoją rolę? Jeszcze kilka dni temu pewnie bym się zgodził. Odkryłem jednak program mobilny o nazwie Rando, który raz na zawsze zmienił moje spostrzeżenia na temat „społecznościówek”.

Rando już przy pierwszym uruchomieniu sprawia wrażenie oryginalnego. Wprawdzie na samym początku musimy wypełnić kilka rubryczek w wirtualnym formularzyku rejestracyjnym, ale nie podajemy w nim ani swojego imienia, ani nazwiska, ani nawet daty urodzenia czy miejsca zamieszkania. Dodawać zdjęć profilowych także nie możemy. Zapytacie pewnie – po co więc taki program? Za chwilę wszystko wytłumaczę, obiecuję.

rando

Funkcjonowanie apki skupia się na okrągłych zdjęciach. Kiedy mamy na to ochotę, dotykamy czerwonego przycisku umieszczonego na dole ekranu i „cykamy” fotkę. Następnie ta pojawia się u kogoś innego. Nie wiemy u kogo ani nic z tych rzeczy. Wszystkim rządzi tu czysty przypadek.

Po opublikowaniu jakiegoś zdjęcia, nagrodzeni zostajemy „giftem” w postaci okrąglutkiego obrazka zrobionego przez kogoś innego na świecie. Tak jak wspomniałem, nie mamy informacji, kto wykonał zdjęcie. Możemy jedynie podejrzeć, gdzie fotografia została wykonana. Ja, na przykład, właśnie w tej chwili dostałem ilustrację kwiatka od kogoś z Korei. Fajnie, co? 😉

rando1

Nie każdą fotografię musimy zapisywać. Właśnie na tym polega kolekcjonowanie, o którym mowa w tytule wpisu. Jeżeli chcemy, możemy zostawiać sobie wszystkie otrzymane fotki, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać tylko kilka najładniejszych bądź najwięcej dla nas znaczących.

Choć ekran główny Rando nie składa się z żadnych wiadomości tekstowych, statusów związków i innych – ostatnio korzystam z niego częściej, niż z popularniejszych platform społecznościowych. Dlaczego? Pomysł bardzo przypadł mi do gustu. Spodobało mi się to, że w programie nie można być biernym użytkownikiem. Trzeba coś dać, by coś otrzymać. Tak jak w życiu.

Rando na pierwszy rzut oka może wydawać się dosyć nudne. Dajcie jednak mu szansę. Myślę, że skoro mnie program pochłonął do reszty z Wami będzie podobnie.