PuzzleBits – idealny sposób na długotrwałą nudę!

0
706

Od gier mobilnych nie zawsze wymaga się tego samego. Zazwyczaj chcemy, aby apka oferowała realistyczną oprawę graficzną, oryginalną rozgrywkę, a do tego masę różnorakich trybów zabawy. Mimo że żadnej z tych cech nie znajdziecie w PuzzleBits i tak uważam, że wspomnianą produkcją warto się zainteresować. A że mam rację za chwilę sami będziecie mogli się przekonać.

PuzzleBits stoi przed nami stosunkowo proste zadanie. Musimy ułożyć pikselową figurę z kolorowych geometrycznych kawałków, jakie znaleźć możemy w takich układankach jak chociażby legendarny już Tetris. Wiem, że wydaje się to całkiem nudne, ale możecie wierzyć mi na słowo, że opisywana gra idealnie sprawdza się w chwilach, kiedy człowiek bezczynnie leży sobie na kanapie i zastanawia się, czym mógłby się zająć.

puzzle

Do ukończenia mamy w apce aż 500 plansz. Przeciętnemu graczowi powinno starczyć to na co najmniej miesiąc grania, a myślę, że nawet i na dłużej, bowiem figury w kształcie żółwia, ośmiornicy czy serca  są naprawdę dość skomplikowane i potrafią przysporzyć ogromnych problemów.

Z racji tego, że poziom trudności w PuzzleBits jest dość wysoki, autorzy gry udostępnili system podpowiedzi. Niestety, tylko jedna wskazówka dostępna jest za darmo. Kolejne trzeba już kupować w specjalnych pakietach wycenianych na kilka, a czasem nawet na kilkadziesiąt polskich złotych.

puzzle1

Klocki umieszczamy na planszy, przeciągając je w kierunku odpowiedniego miejsca na danej figurze. Oczywiście, każdy element kolorowej układanki możemy w dowolnym momencie usunąć i zmienić jego położenie. Docenia się tę opcję dopiero po przejściu kilkudziesięciu leveli.

Minusem PuzzleBits jest bez wątpienia fakt, iż do ułożonej już figury nie możemy wrócić. Po uruchomieniu aplikacji od razu pojawia nam się losowo wybrany obiekt z grona jeszcze przez nas nieodkrytych. Widocznie w Noodlecake Studios nie myśli się o tym, że z jednego urządzenia korzysta czasem więcej niż tylko jedna osoba.

Jak audiowizualnie prezentuje się opisywana produkcja? Jak na mobilną układankę, dosyć dobrze. Elementy zastosowane w PuzzleBits są barwne, dzięki czemu cieszą oko niemalże cały czas. Nieco bardziej denerwujące są dźwięki, ale nie chce mi się wierzyć, że grając w tego typu apkę ktoś nie korzysta z odtwarzacza muzyki.