Puzzle Run: Silly Champions – szybka i barwna przygoda

0
640

Jak to zwykle w czwartki, w Google Play została wczoraj zaktualizowana lista godnych uwagi nowości lub niedawno zaktualizowanych gier. Wśród nich moją uwagę przykuł przede tytuł Puzzle Run: Silly Champions. Mimo że domyślałem się, iż jest runnerem, a apek z tego gatunku jest przecież obecnie całe mnóstwo, wypróbowałem wspomnianą produkcję i chciałbym teraz dać Wam znać, czy w ogóle warto się nią zainteresować.

Kim są bohaterowie Puzzle Run: Silly Champions? To dziwnie wyglądające stworki, ptaszki i tym podobne żywe stworzenia, które mieszkają sobie w bliżej nieokreślonej krainie, gdzie nikt nie musi pracować, a zabawa zawsze była, jest i zapewne długo jeszcze będzie najważniejsza.

Choć najważniejsze postaci gierki trochę się od siebie różnią, mają jedną cechę charakterystyczną – w łatwy sposób potrafią przetransformować się w swojego przyjaciela bądź przyjaciółkę. Brzmi trochę niepoważnie? Może i tak, ale właśnie to najbardziej warto zapamiętać.

Nie zdziwił mnie fakt (i pewnie Was też nie zdziwi), że w Puzzle Run: Silly Champions przychodzi graczowi biegać i zbierać pieniążki. Zaskoczony byłem jedynie tym, jak owo zadanie wykonujemy. Wbrew pozorom, nie jest to oczywiste. W opisywanej grze na planszy pojawia się bowiem nie jeden, lecz kilku głównych bohaterów. A w naszej gestii leży to, aby zamieniać ich w inne stworki w odpowiednim czasie.

puzzle

Kiedy ma miejsce ten moment idealny? Zawsze wtedy, gdy na naszej wirtualnej drodze staje kilka przeszkód w postaci stworków. W takiej sytuacji musimy reagować niemalże błyskawicznie i od razu po zobaczeniu, na przykład, ptaka w kolorze zielonym zamienić się w różową świnię bądź białego królika. Nieważne, na kogo się zdecydujemy, bowiem chodzi tu tylko o to, aby nieruchomo stojący na trasie „potworek” był innego koloru niż ten przez nas kierowany.

Oczywiście, podany przeze mnie przykład jest bardzo uproszczony. Na co dzień w Puzzle Run: Silly Champions przeszkody nie występują w jednej barwie, tak samo jak nam nie przychodzi sterować jednolitymi bohaterami. Nie muszę chyba pisać, że taki stan rzeczy bardzo utrudnia nam zrealizowanie celu. Na szczęście, przygotowano dla nas dwa tryby zabawy, z czego jeden przeznaczony jest dla początkujących.

puzzle1

Jak to w grach tego typu, rozgrywa w Puzzle Run: Silly Champions skupia się na biciu rekordów punktowych. Trzeba w niej przemierzyć jak najwięcej metrów i zbierać monety. Dzięki tym drugim jesteśmy w stanie ulepszać bohaterów oraz dokupować power-upy.

Czy sterowanie i grafika będą Wam w jakikolwiek sposób utrudniały odczuwanie frajdy? W przypadku gry z tego wpisu raczej nie. System kierowania postaciami jest bardzo standardowy, natomiast grafika… cóż, najlepiej spojrzeć na screeny.