Puzzle Alarm – wstań albo… zapłać dolara!

0
757

Myślicie, że w kwestii skutecznego, porannego budzenia próbowaliście już wszystkiego? Nie działają na Was coraz głośniejsze drzemki, a nawet humorzaste ostrzeżenia, że jeśli nie wstaniecie, Wasz smartfon wybuchnie i zamieni się w pył? Możecie wierzyć mi na słowo, że polska apka o nazwie Puzzle Alarm rozwiąże Wasze problemy ze wstawaniem. No chyba że macie ochotę płacić jednego dolara za każdą drzemkę, co?

Program Puzzle Alarm na pierwszy rzut oka prezentuje się banalnie. Nie wita nas żadnymi ładnymi animacjami ani też nie nie oferuje wielu kolorowych motywów graficznych. Na ekranie głównym wyświetlają nam się tylko opcje budzenia z suwaczkami do ich aktywowania i w zasadzie nic, ale to nic, więcej. Należę do fanów minimalizmu, dlatego też absolutnie nie mam nic przeciwko temu. Wiem jednak, że niektórym z Was będzie to przeszkadzało. Zanim jednak zdecydujecie się całkowicie skreślić tę apkę, zastanówcie się czy warto postawić przede wszystkim na wygląd, czy też funkcjonalność.

Ustawianie budzika w dziele studia Wro Claw Studio to prosta sprawa. Na samym początku wybieramy godzinę oraz minuty, do czego służą nam specjalne suwaczki, a następnie zaznaczamy dni, w jakich chcemy mieć aktywny alarm. Po „zabawie” z podstawowymi opcjami możemy przejść do dania głównego, czyli dodatków mających zmotywować nas do wstania z łóżka.

Puzzle Alarm możemy wspomóc swoje poranne wywlekanie się z łóżka specjalnymi łamigłówkami. Oferują nam one trzy poziomy trudności i nieco więcej rodzajów zabawy. Spotkałem się już z wieloma podobnymi pomysłami, ale muszę przyznać, że najtrudniejsze zadania jeszcze w żadnej apce nie sprawiały mi tylu problemów, co tutaj.

Kolejną ciekawą funkcją godną uwagi jest… SMS do najbliższej osoby. Na jakiej zasadzie ona działa? Jeżeli będziemy chcieli uruchomić drzemkę albo po prostu nie będziemy reagować na budzik przez określony czas, automatycznie zostanie wysłana wiadomość do wybranego przez nas wcześniej kontaktu. Treść przekazu możemy dowolnie zmieniać, tak więc na pewno każdy z Was wpadnie na coś, co zmotywuje go do wstawania.

Choć Puzzle Alarm pozwala nam wstawać na wiele sposobów, zdecydowanie najskuteczniejszy z nich jest ten, w którym… każda drzemka kosztuje nas jednego dolara. Gwarantuję Wam, że minusowe saldo zmusi do pobudki nawet największego leniucha na świecie.

Opisywana apka jest niezwykle skuteczna. Jeśli nie chce nam się wykonywać testów czy też płacić, poza jej odinstalowaniem nic nie możemy zrobić. Szkoda, że nie zastosowano również jakieś blokady na opcję usuwania programu, bowiem na pewno znajdzie się niejeden cwaniak, który skorzysta z okazji i pozbędzie się „budzikowego kłopotu” w najszybszy z możliwych sposobów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here