Pushbullet – mój Android wreszcie poznał się z komputerem!

0
762

Posiadaczom sprzętu firmy Apple zawsze zazdrościłem bardzo dobrej synchronizacji między wszystkimi urządzeniami. Podoba mi się to, że mogą oni z Macbooka wysyłać wiadomości, a nawet odbierać połączenia. Dzięki aplikacji Pushbullet dowiedziałem się, że mój Android także to potrafi. Co ciekawe – radzi sobie doskonale nawet w połączeniu z najzwyklejszym, a nie jakimś wyjątkowo drogim, komputerem czy tabletem.

Aplikacja Pushbullet pobiera się w mgnieniu oka, a jej interfejs jest bardzo prosty w obsłudze. Jakby na to nie patrzeć, wygląda bardzo niepozornie, a jej możliwości na pewno zaskoczą większość z Was. Niestety, nie wszystko w niej dostępne jest całkowicie za darmo. Jeżeli jednak nie potrzebujecie przesyłać wielkich załączników, a do tego nie wysyłacie w miesiącu ponad stu SMS-ów, w ogóle nie musicie zawracać sobie głowy tak zwanym kontem premium.

Na początku Pushbullet może wydawać się zwykłym komunikatorem, który może być instalowany na wielu urządzeniach jednej osoby. Owszem, opisywany program umożliwia nam gadanie ze znajomymi, a także udostępnianie plików czy linków między zsynchronizowanymi telefonami, komputerami i tak dalej. To jednak i tak dopiero wierzchołek góry lodowej.

Podczas pracy bardzo często muszę szybko przesłać coś z PC-a do telefonu i nie zawsze widzi mi się w takich sytuacjach wysyłać do siebie wiadomości e-mail. W tej kwestii Pushbullet znakomicie się sprawdza, nawet jeśli z naszym kontem powiązane mamy więcej niż dwa urządzenia. Niestety, musicie przygotować się na to, że jeżeli macie smartfona ze starszą wersją Androida, apka może okazać się dla Was mało przydatna.

Pushbullet powiadamia nas, kiedy ktoś próbuje się do nas dodzwonić, wysyła SMS-a albo pisze, korzystając z jakiegoś serwisu społecznościowego. Muszę przyznać, że działa to znakomicie i nie wyobrażam sobie bez tego życia. Problem w tym, że mam „zielonego robocika” w wersji wyższej niż 4.4, a to dużo zmienia.

Jestem przekonany, że bardzo szybko dostrzeżecie zalety, jakie płyną z korzystania z Pushbullet. I myślę, iż teraz nikt z Was nie pomyśli o zmianie Androida na iOS oraz zwykłego laptopa na Macbooka.