Puppy Flow Mania – wywąchanie własnej miski to nie taka prosta sprawa!

0
629

Jeżeli kochacie psiaki i czujecie miętę do łamigłówkowych wyzwań, produkcja mobilna Puppy Flow Mania nie będzie potrzebowała wielu godzin, by skraść Wasze serca. Aplikacja od firmy Lunosoft to nowość w Google Play, ale coś czuję, że dość szybko zyska sympatię graczy i nie będzie już traktowana jak typowa „świeżynka”.

Mimo że zasady gry w Puppy Flow Mania są dość proste, pierwszych kilka plansz niewiele nam wyjaśnia w kwestii ostatecznego celu, a tym bardziej trudności, jakie za sobą niesie jego realizacja. No bo co niby może być trudnego we wskazaniu psu drogi do miski? Niby nic, jednak jest pewne „ale”.

dog

W planszach przygotowanych dla nas przez autorów Puppy Flow Mania rysujemy milusińskiemu drogę do jedzenia. Początkowo wystarczy dostać się do jednej miski, ale wraz z postępem w grze rosną wymagania wobec naszej osoby. Tym samym, naczynia pełne karmy, kości i inne stają się standardem, a nie czymś wyjątkowym.

Na niektóre kratki zwierzątko w ogóle nie może stawać, a na innych drogi dwóch stworzeń mogą się krzyżować, dając nam nieco więcej możliwości. Załapanie podstawowych reguł nie wymaga tęgiego umysłu. Podobnie jest ze zrozumieniem, że im mniej kratek uda się wykorzystać, tym łatwiej o dobry rezultat.

dog1

Pierwszy zbiór leveli w Puppy Flow Mania jest dość nudny i przyznaję, że bardzo mi się dłużył. Na szczęście, późnej jest już tylko lepiej, bo do gry zaczyna wkraczać coraz więcej zwierzaków, a więc musimy jeszcze efektywniej kombinować, by każdy bohater dostał się do odpowiedniej miseczki. Warto przy tym dodać, że w planszach goni nas czas, a więc jeśli chcemy śrubować wysokie rekordy, musimy również wykazać się sprawnością.

Puppy Flow Mania prezentuje się słodko, ale jestem przekonany, że sprawi problemy również i dorosłym. Jeśli o mnie chodzi, nie zauważyłem w tej gierce wyjątkowo poważnych wad. Na pewno bolą mikropłatności i spora liczba reklam, ale – jak wiadomo – autorzy gier z czegoś żyć muszą.