Pull My Tongue – (prawie) niekończący się jęzor

0
718

Zawsze wiedziałem, że kameleony, jaszczurki i inne takie mają długie jęzory, dzięki którym mogą zdobywać jedzenie i jednocześnie wylegiwać się na słońcu. Mimo to, nigdy nie pomyślałem, że ciągnięcie takiego gada za język może być… fajną zabawą. Uświadomiła mi to dopiero gra mobilna Pull My Tongue.

W grze Pull My Tongue towarzyszymy pewnemu jaszczurowi o imieniu Greg. Za dużo o nim nie wiemy, ale nawet ograniczona wiedza wystarcza nam do tego, by wykonać wszystkie przygotowane zadania. Po pierwsze – musimy zjadać popcorn. Po drugie – zbierać gwiazdki. Po trzecie – uważać, by język nie odpadł albo w żaden sposób się nie uszkodził.

tongue1

Wystarczyło kilka minut, bym zaprzyjaźnił się z Gregiem na dobre. Zabrzmi to głupio, ale obiecałem, że nie opuszczę go aż do ostatniego poziomu i gdyby nie losowe sprawy życia codziennego, pewnie cały wieczór spędziłbym na podjadaniu razem z przemiłym, zielonym gadem.

Trudno nie odnieść wrażenia, że opisywana produkcja ma w sobie coś z Cut the Rope. Nie jest to absolutnie żadna wada, tym bardziej, iż rozgrywka jest całkiem oryginalna. Tego zielonego stworka możemy kojarzyć, ale poza tym raczej trudno się do czegokolwiek przyczepić.

tongue

Nie będę zanudzał Was statystykami. Możecie wierzyć mi na słowo, że nie ukończycie Pull My Tongue w godzinę, bo mamy tutaj kilka działów tematycznych, a w każdym z nich jest naprawdę sporo do zrobienia. Szczególnie, jeśli należycie do ambitnych osób, które lubią zdobywać wszystkie gwiazdki i odblokowywać bonusowe plansze.

Trudno wymienić wszystkie przeszkody, jakie staną Wam na drodze do zwycięstwa w Pull My Tongue. Jest tu dużo noży i tym podobnych, ale przede wszystkim utrudnieniem jest… długość języka. Musimy pamiętać, że ta nie jest nieograniczona i nie możemy dopuścić do tego, by zielony Greg zrobił się cały siny.

Pull My Tongue pobierzecie za darmo. Możecie w niej za opłatą odblokować wszystkie poziomy bądź usunąć reklamy. To tyle. Bawcie się dobrze! 🙂