Pstrykamy – powiedz „cheese” i czekaj na list ze zdjęciami

0
678

Co byście powiedzieli na aplikację, która pozwalałaby Wam wybrać zdjęcia z galerii smartofnu, a następnie wywołała je i przesłała pocztą?  Marzenia, czyste science fiction? Absolutnie nie, takie możliwości daje nam apka o nazwie Pstrykamyktórą miałem okazję niedawno wypróbować w praktyce.

Aby program Pstrykamy działał prawidłowo, trzeba się w nim najpierw zarejestrować. To raczej normalka w tego typu aplikacjach, tak więc narzekać na to nie można. Na szczęście, zakładanie konta nie trwa na tyle długo, by można było się na nie wkurzać. Poza tym, lepiej chyba raz przemęczyć się z wypełnieniem formularza, niż robić to przy każdym zamówieniu, prawda?

pstrykamy

Kiedy już mamy wszelkie formalności za sobą, możemy cieszyć się z tego, co program oferuje. Na starcie Pstrykamy wita na zdjęciami zamieszczonymi w galerii naszego smartfonu. Każdą fotografię możemy sobie obejrzeć i ewentualnie wybrać do wywołania. Akceptacja obrazka jest prosta. Wystarczy w tym celu przytrzymać miniaturkę i gotowe. Na wypadek gdyby fotka nie była dla nas wystarczająco ładna, umieszczono przycisk aktywujący funkcję robienia zdjęć w smartfonie. Dobrze pomyślane – to trzeba przyznać.

W temacie nieudanych zdjęć warto także wspomnieć o tym, że Pstrykamy oferuje nam kilka filtrów pozwalających na upiększanie fotografii. Myślicie, że wywołanie zdjęć ze smartfonu, a do tego dostarczenie ich do domu to wyjątkowo droga usługa? Cóż, nie dziwie Wam się, bo też takie miałem zdanie. Okazało się jednak, iż 20 zdjęć mogę mieć już za 13 złotych. Co najważniejsze, łącznie z przesyłką.

pstrykamy1

Bardzo fajną opcją dostępną w programie jest funkcja zapisywania adresatów. Możemy dzięki niej założyć swego rodzaju książkę adresową z danymi nas samych, naszych rodziców, dziadków czy znajomych. Pozwala to na naprawdę ekspresowe załatwienie sprawy listu ze zdjęciami.

Jeśli chodzi o płatności, wszystko można załatwić poprzez przelew elektroniczny. Pstrykamy współpracuje z Przelewy24, dzięki czemu pieniążki za zdjęcia możemy wysłać w ciągu dosłownie kilkunastu sekund.