Przygody Danonka – znakomita gra dla dzieci i ich rodziców

0
1755

Bądźmy szczerzy – gier dobrych i naprawdę przystosowanych do dzieci jest w Google Play bardzo niewiele. Jeżeli macie w domu co najmniej jednego szkraba, prawdopodobnie w ogóle nie muszę Wam tego tłumaczyć. Chcę jednak, abyście dowiedzieli się o naprawdę świetnej apce o nazwie Przygody Danonka, która – wbrew temu, co może się wydawać – jest czymś więcej, niż reklamą znanych serków.

Po instalacji gry w pamięci smartfona, Przygody Danonka każą nam uzbroić się w cierpliwość, pobierając dodatkowe pliki. Nie lubię tego typu rozwiązań, ale w przypadku opisywanej produkcji muszę z czystym sumieniem przyznać, że naprawdę warto było czekać kilka minut na naładowanie do końca specjalnego paska.

danon

Jak przystało na dobrej jakości apkę dla najmłodszych, Przygody Danonka nie oferują żadnego innego języka poza polskim. Co najważniejsze, dotyczy to nie tylko tekstu, lecz również animacji czy filmików wprowadzających dziecko w fabułę rozgrywki oraz poszczególnych plansz.

W grze Przygody Danonka mamy do odwiedzenia trzy wirtualne wyspy. Na każdej z nich czekają na nas różnego rodzaju zadania począwszy od takich, które milusińscy mogą wykonywać sami, a kończąc na tych dostępnych dla całej rodziny. Przykładem ostatniej z wymienionych zabaw może być, między innymi, rodzinne pieczenie ciasta zgodnie z przepisem podanym przez Danonka.

Mógłbym w bardziej szczegółowy sposób napisać, co znaleźć można w apce z tego wpisu, ale nie ma to chyba najmniejszego sensu. Lepiej, jak dzieciaki same odkryją, co trzeba. Wam, czyli rodzicom, mogę jedynie powiedzieć, że Przygody Danonka to naprawdę urocza i pomysłowa apka, dzięki której nawet największy, mały malkontent nie będzie narzekał na nudę.

danon1

Żeby kontrolować poczynania swoich pociech, możemy zarejestrować się w grze i uzyskać dostęp do specjalnego panelu. Pozwala on nam na śledzenie postępów dzieci oraz daje okazję do tego, by zapoznać się z informacjami, jak dana zabawa wpływa na rozwój umysłowy naszego ukochanego brzdąca.

Gra Przygody Danonka dostępna jest w Google Play za darmo i – rzecz jasna – poza ciągłym lokowaniem produktu, nie oferuje żadnych innych reklam. Według mnie, jest to naprawdę bardzo dobra produkcja, którą warto się zainteresować!