Pou – zaopiekuj się ziemniaczkiem

14
1983

Jeśli w dzieciństwie wiele czasu zajmowaliście się wirtualnymi stworkami schowanymi w plastikowych breloczkach, mobilna gra Pou, która w Google Play bije wszelkie rekordy popularności, bez dwóch zdań pochłonie Was na wiele godzin, a Wy będziecie w szoku, że do tej pory mogliście bez niej normalnie funkcjonować.

Głównymi bohaterami Pou są dziwne brązowe stworki. Jedni nazywają je kupkami, inni ziemniaczkami. Nieważne jednak, czym wspomniany zwierzaczko-przedmiot jest, lecz co można z nim zrobić. A można naprawdę wiele, o czym przekonacie się już po kilkunastu minutach spędzonych nad produkcją.

pou

Jako opiekunowie Pou, którego umownie będziemy w tym wpisie nazywać ziemniaczkiem (kupka jakoś nam się źle kojarzy), musimy każdego dnia robić wszystko, by czuł się potrzebny i – rzecz jasna – szczęśliwy. Nie to jednak łatwe do zrealizowania, bo – wbrew pozorom – wirtualne stworzonko jest bardzo wymagające i często miewa humorki gorsze od kobiety w ciąży.

Producenci gry przygotowali mnóstwo dodatków dla Pou. Udostępniono nam – nie przesadzając – setki ubranek dla stworzonka oraz całą masę dodatków upiększających jego wygląd zewnętrzny. Do wspomnianych akcesoriów zaliczyć można, między innymi, kapelusze oraz okulary, które prezentują się dużo lepiej, niż twory znanych na całym świecie projektantów mody.

gra pou

Pou to nie tylko zabawa w przebieranie i szeroko pojęte opiekowanie się. To również mnóstwo mini-gier,w których można zdobywać wirtualną walutę potrzebną w grze, mnóstwo osiągnięć do wykonania, a także funkcje społecznościowe. Dzięki staraniom autorów apki, możemy naszego podopiecznego łączyć z ziemniaczkiem znajomego. I nie tylko po to, by mogły się ze sobą pobawić, lecz także… wykreować sobie potomstwo.

Na pierwszy rzut oka gra Pou nie wygląda zachęcająco. Oprawa graficzna w niej zastosowana może i nie jest majstersztykiem, ale ma swój niepowtarzalny, przesłodki klimat, którego nie sposób odrzucić. Myślę, że zgodziłoby się ze mną mnóstwo osób. W końcu Pou to obecnie jedna z popularniejszych produkcji na Androida.