Pongo Combo – orangutan uwalnia ptaszki

0
532

Wśród nowości opublikowanych niedawno temu w Google Play znalazła się gra o nazwie  Pongo Combo.  Mimo że tytuł nie brzmi zbyt zachęcająco, a nawet powiedzieć można, że głupio, nie warto całkowicie ignorować tej produkcji. Bo choć fabuła opowiadająca o orangutanie i jego przyjaciołach nie jest porywająca, sama rozgrywka potrafi nie tylko wciągnąć, lecz również przegrzać naszą mózgownicę.

Pongo Combo poznajemy historię  grupy zwierzaków, która żyje sobie na bezludnej wyspie w ciszy i spokoju. Pewnego słonecznego dnia nad zarośniętą miejscówką ptaków oraz małpek przelatuje helikopter, a jego załoga postanawia ukraść dla zysku kilka rzadkich gatunków latających stworzeń. Plotki głoszą, że porywacze mieli także chętkę na orangutana, lecz ten po prostu był za ciężki do przewozu powietrznym środkiem transportu. I bardzo dobrze, bo dzięki temu mamy okazję wcielić się w jego postać i uratować kilkadziesiąt niewinnych zwierzaczków.

pong

Choć opisywana gra na pierwszy rzut oka wydaje się czymś skierowanym bardziej dla dzieci, aniżeli osób z co najmniej kilkunastoma wiosnami na karku, muszę przyznać, że stojące przed nami zadanie nie jest w tym przypadku łatwe do zrealizowania. Co bardzo ważne, plansz do przejścia jest całkiem sporo, tak więc możemy bez najmniejszego problemu rozsiąść się wygodnie w fotelu i zapomnieć o otaczającej nas rzeczywistości przez minimum godzinę.

Na każdym levelu w Pongo Combo musimy uratować wszystkie zwierzęta zamknięte w klatce. Z racji tego, że wszystko odbywa się na statku, porwani mieszkańcy bajecznej wyspy umieszczeni zostali w drewnianych skrzyniach. Orangutan musi owe przedmioty podnosić i przekręcać je w taki sposób, aby wszystkie ptaszki jednego gatunku znalazły się obok siebie.

pong1

Aby wykonać zadanie w należyty sposób, musimy wykonywać chwiejne ruchy skrzynią tylko konkretną liczbę razy. Jeżeli wydaje się to dla nas zbyt trudne, zawsze możemy pozwolić bohaterowi odpocząć i zjeść banana. Dzięki temu uzyskujemy podpowiedź zdecydowanie ułatwiającą zrealizowanie powierzonego nam celu.

Sterowanie w Pongo Combo domyślnie polega na dotykaniu ekranu z prawej bądź lewej strony. Nie ma co jednak ukrywać, że najlepiej w tym przypadku spisuje się akcelerometr, który działa bardzo poprawnie i zdecydowanie spełnia swoją rolę w należyty sposób.