Polska Niezwykła – cudze chwalicie, swego nie znacie!

0
789

Tegoroczne wakacje odeszły już w zapomnienie. Wydawać by się zatem mogło, że zwiedzanie różnych ciekawych miejsc trzeba odłożyć do kolejnego lata, jednak aplikacja Polska Niezwykła udowadnia, że wcale tak nie jest. Dzięki apce dowiedziałem się jak wiele ciekawych i pełnych historii miejsc mam okazję codziennie spotykać na swej drodze. Mam nadzieję, że Wy także przy pomocy tego programu odwiedzicie w wolnej chwili kilka zabytków znajdujących się w Waszej bliskiej bądź nieco dalszej okolicy.

Autorzy Polska Niezwykła zrezygnowali z długich wstępów i postanowili od razu po uruchomieniu aplikacji uraczyć nas widokiem ekranu startowego. Składa się on z dwóch przycisków oraz jednej rubryczki przeznaczonej do wprowadzania tekstu. W tej ostatniej możemy umieścić nazwę miejscowości, której atrakcje chcielibyśmy sobie pooglądać bez konieczności przebywania w ich okolicy. Oczywiście, wśród dostępnych opcji nie zabrakło funkcji wyświetlania ciekawych miejsc znajdujących się w zasięgu naszej ręki, co znakomicie przydaje się podczas wycieczki.

polska

Po wybraniu przez nas miasta możemy przeglądać listę zabytków, która poza zdjęciami i krótką informacją zawiera także dane dotyczące naszej odległości od konkretnego miejsca. Dobrze, że wymyślił ktoś również  system ocen gwiazdkowych, ponieważ dzięki temu możemy być niemal w stu procentach pewni, iż nie będziemy zawiedzeni tym, co zobaczymy.

Karta zabytku w Polska Niezwykła zawiera przede wszystkim dane dotyczące konkretnej miejscówki. W przypadku muzeów możemy zapoznać się z tym, co takiego warto w nich obejrzeć, natomiast charakterystyka budynków pozwala nam dowiedzieć się ciekawostek odnośnie wstępnych koncepcji architektonicznych czy też danych obecnego lub byłego właściciela.

polska1

Korzystanie z aplikacji nie sprawia żadnych problemów. Poza najważniejszymi opcjami, o których już wspomniałem, warto szepnąć słówko na temat innych zalet Polska Niezwykła. Przede wszystkim o tym, że możemy tutaj czytać przewodniki stworzone przez użytkowników, zapisywać swoje ulubione miejsca oraz dzielić się opiniami z innymi.

Program dostępny jest całkowicie za darmo. Podstawowe funkcje dostępne są w nim dla każdego, ale jeśli jesteśmy prawdziwymi „hardkorowymi turystami” bez dwóch zdań powinniśmy się zarejestrować, aby uczynić apkę bardziej osobistą.