Pocket Trucks – mały samochód, a tak wielkie możliwości

0
602

Wydaje się, że po pagórkowatych terenach pełnych przepaści i innych niebezpiecznych przeszkód jest w stanie z powodzeniem poruszać się jedynie duży samochód terenowy. Okazuje się jednak, iż wcale tak nie jest. Bardzo dobrze udowadnia to mobilna gra o nazwie Pocket Trucks, którą przedstawię Wam nieco bliżej w dalszej części tego wpisu.

Pocket Trucks najważniejszymi elementami rozgrywki są samochody. Ale nie takie, które spotkać można we współczesnym świecie na każdym możliwym kroku, lecz zabawkowe – stworzone z plastiku i wyposażone w pełno bajerów, jakich nie powstydziłby się żaden konstruktor prawdziwych maszyn.

Co takiego przychodzi nam robić w opisywanej produkcji? Przede wszystkim pokonywać wirtualne trasy przygotowane przez autorów gry. Do przejścia mamy kilkadziesiąt etapów, z których każdy osadzony jest w zupełnie innym miejscu i posiada zupełnie inne typy przeszkadzajek. Levele maksymalnie ukończyć można na trzy gwiazdki. Nie jest to jednak proste, gdyż przede wszystkim potrzeba do tego bardzo dobrego rezultatu czasowego. Niekiedy nieprzekraczającego trzydziestu sekund.

Studio Ganymede wyposażyło swoje motoryzacyjne, a de facto mobilne, dzieło w całą masę ulepszeń, dzięki którym zabawa w pokonywanie wirtualnych torów jest jeszcze ciekawsza. Wśród wspomnianych power-upów znaleźć można, między innymi, skrzydła umożliwiające pojazdom latanie oraz rakietę znacznie zwiększającą prędkość kierowanej przez nas maszyny.

Jeśli wydaje Wam się, że Pocket Trucks nie oferuje nic poza samymi poczynaniami po pagórkowatych terenach, jesteście w błędzie. Opisywana gra pozwala nam również na kupowanie nowych pojazdów, a także tuningowanie tych już przez nas posiadanych. Wprawdzie możliwości nie ma wiele, ale występują one w ilości, która w zupełności wystarcza do tego, by dobrze się bawić.

Jedyne, czego zdecydowanie brakuje w Pocket Trucks, to tryb multiplayer. Lubię grać w pojedynkę, ale wydaje mi się, że bardzo fajnie byłoby w tego typu produkcję zagrać ze znajomym czy po prostu kimś z drugiego końca świata. 

Wizualnie i dźwiękowo mobilna samochodówka od Ganymede zrobiła na mnie pozytywne wrażenie. Nie dostrzegłem w niej nic, co raziłoby niedoskonałością. Wręcz przeciwnie – uważam, że wszystko jest tutaj na swoim miejscu.