Pocket Troops – wojskowa strategia z tak zwanym „jajem”

0
1445

Wcale nie musicie być twardzielami, by dowodzić żołnierzami w grze mobilnej Pocket Troops. Oni także nie należą bowiem do typowych mundurowych, których nic totalnie nie rusza. Studio Heyworks stworzyło wyjątkowo humorystyczną i wciągającą produkcję, dlatego powinni odnaleźć się w niej wszyscy niemyślący schematycznie i mający dystans do wielu – nawet tych nieco poważniejszych – spraw.

Pocket Troops nie reprezentujemy żadnego konkretnego kraju. Tworzymy własną elitarną grupę walecznych mężczyzn o różnych umiejętnościach, których celem jest zniszczenie Profesora Zło (z angielska Evil). Rozgrywka to jednak coś więcej, niż walka z komputerowymi rywalami, dlatego szybko powinni odnaleźć się w niej wszyscy ci, którzy kochają rywalizację wieloosobową.

army

Nasza baza znajduje się w kilkupiętrowym budynku, gdzie znaleźć można centrum dowodzenia, kuchnię z salonikiem rozrywki, a także kącik szpitalny i siłownię. W owym miejscu przebywają nasi podopieczni, kiedy nie są wysłani na żadną misję. Jeżeli chodzi o nas, możemy tu zdobywać nowe elementy ekwipunku oraz trenować podstawowe cechy takie jak siła, zdrowie i tak dalej.

Walki z oponentami odbywają się bez naszego większego udziału. Możemy decydować, jak atakować i kiedy użyć cięższej artylerii, ale w zasadzie i tak wszystko w nogach i rękach żołnierzy. Nagroda za zwycięstwo to punkty doświadczenia, pieniądze oraz specjalne gwiazdki, czyli wszystko, co jest potrzebne do dalszej modernizacji oddziałów.

Jeżeli należycie do wyjątkowo niecierpliwych jednostek, w Pocket Troops prawdopodobnie wydacie albo dużo pieniędzy, albo po prostu szybko pozbędziecie się tej apki. Nie ma innego wyjścia, bowiem specjalne złote monety kończą się wyjątkowo szybko, a tym samym tracimy możliwość wykonywania ekspresowych treningów czy chociażby rekrutowania nowych członków załogi bez niezbędnych pieniędzy.

Nie jestem jeszcze weteranem w Pocket Troops, tak więc nie jestem pewien, czy aby na pewno mikropłatności nie odgrywają tu bardzo istotnej roli. Wiem jednak, że sama gierka jest naprawdę wciągająca, oferuje niecodzienną zabawę, a do tego jest pełna niespotykanego poczucia humoru. Jak na razie się na niej nie zawiodłem i oby tak pozostało!