Plan Lekcji – niezbędnik pilnego ucznia i studenta

0
1686

Zapamiętanie w odpowiedniej kolejności wszystkich zajęć w szkole czy na uczelni nie jest prostą sprawą. Na szczęście mamy smartfony, które wraz z zainstalowaną aplikacją Plan Lekcji mogą uchodzić za niezbędnik każdego, kto chodzi jeszcze do szkoły i ma potrzebę zapisywania na swoim urządzeniu informacji związanych ze swoją edukacją.

Jak sama nazwa aplikacji wskazuje, pozwala nam ona tworzyć plany lekcji. Co bardzo ważne, przystosowana jest zarówno do środowiska szkolnego, jak i uczelnianego, dzięki czemu zadowoleni będą nie tylko uczniowie, lecz także studenci, którzy zazwyczaj w głowie mają wszystko poza terminarzykiem zajęć.

plan

Autor programu Plan Lekcji wyposażył swoje mobilne dzieło w opcję, umożliwiającą nam dodawanie więcej niż tylko jednego uczniowskiego organizera. Funkcja ta powinna przydać się rodzicom mającym kilkoro dzieci, zakochanym chcącym mieć zawsze przy sobie plan drugiej połówki oraz zatroskanemu rodzeństwu.

Dodawanie zajęć do programu jest bardzo proste. Wystarczy wpisać nazwę przedmiotu, nazwisko nauczyciela bądź wykładowcy oraz odpowiednie ramy czasowe. Możemy też ustalić typ spotkania, to jest zaznaczyć go jako, na przykład, konwersatorium bądź ćwiczenia. Studentom bez wątpienia przyda się funkcja dzieląca zajęcia, gdzie możemy wyróżnić parzyste bądź nieparzyste tygodnie.

Plan Lekcji oferuje widżet, który możemy umieścić na ekranie naszego smartfona, a także automat wyłączający dźwięk urządzenia w trakcie trwania zajęć. Apka na pewno nie byłaby tak przydatna, gdyby nie dostępna w niej opcja dodawania ocen cząstkowych oraz semestralnych. Brakuje mi tylko jednego – możliwości ustawiania hasła, tak żeby rodzice nie moplan1gli przejrzeć bez naszej zgody zawartości zakładki ze stopniami.

Semestr zimowy dobiega końca, więc myślę, że każdy z Was powinien poważnie przemyśleć pobranie mobilnego Plau Lekcji na Androida. Szczególnie, że jest dostępny całkowicie za darmo (wyświetlają się reklamy, ale wiadomo – autor musi z czegoś żyć i rozwijać projekt).


logo-app
Plan Lekcji
LINCOR
0   
qrcode-app