PixelMe – jestę pikselę

1
854

Jeżeli korzystacie z portali społecznościowych albo forów internetowych, na pewno macie problemy z wybraniem własnego zdjęcia profilowego. W końcu nie zawsze ma się ochotę pokazywać „realnego” siebie, co jest raczej normalne. Dla tych, co – mimo wszystko – nie chcieliby zostać bez avatara przy swojej nazwie użytkownika przygotowano fajną i prostą w obsłudze apkę o nazwie PixelMe.

Program PixelMe powstał po to, aby każdy użytkownik Androida mógł stworzyć własną pikselową wersję siebie. Mimo że bawienie się komputerowymi kwadracikami w celu stworzenia obrazu wydaje się być zadaniem dla grafika z kilkuletnim doświadczeniem, apkę obsługuje się bardzo prosto, dzięki czemu bez problemu będzie mogło skorzystać z niej nawet i dziecko.

pixel

Tworzenie avatara zaczynamy od wybrania płci naszego pikselowego bohatera. Kiedy już ten etap mamy za sobą, pozostaje nam jedynie „dopieszczanie” naszego dzieła. Apka wprawdzie nie zawiera wielu zaawansowanych opcji, lecz daje nam możliwość wybrania typu budowy sylwetki, kształtu twarzy czy innych części ciała, takich jak nos, uszy czy usta.

Oczywiście, w PixelMe nie zabrakło też wirtualnych ubrań, które możemy wykorzystać w swoim obrazku. Koszulek, spodni czy butów jest całe mnóstwo. Co najważniejsze, możemy zmieniać im kolory, tak by jak najlepiej nas przypominały. Brakuje mi – niestety – opcji, dzięki której można by było coś na naszych ubraniach narysować, na przykład, jakieś logo ulubionego superbohatera czy zespołu muzycznego.

pixel1

Poza podstawowymi elementami, w PixelMe możemy też skorzystać z wirtualnych akcesoriów, na przykład, gitary. Nie zabrakło też kilkunastu obrazków, które wykorzystuje się jako tło.

Każde pikselowe dzieło stworzone w apce możemy zapisać, by przypisać je do kontaktu albo po prostu zachować w galerii zdjęć. Warto wspomnieć, że skończone avatary w każdej chwili można zmodyfikować.

PixelMe daje nam możliwość dokupienia nowych elementów. Ceny wahają się w graniach od trzech do dziesięciu złotych. Uważam jednak, że śmiało stworzycie co tylko chcecie, mając do dyspozycji jedynie podstawowe narzędzia.