Pirate Power – pirackie potyczki na morzu

0
1185

Nigdy nie pomyślałem, że piracki statek może się przydać do pokonywania wielkich morskich stworów. Nie mam jednak nic do takiego rozwiązania, a nawet powiem więcej: strasznie mi się ono podoba. Dlaczego? Jak udowodni Wam produkcja Pirate Power, można się po prostu dzięki niemu naprawdę świetnie zabawić. I to nie tylko samemu, lecz również ze znajomymi.

W grze Pirate Power towarzyszymy załodze pirackiej drużyny, która pewnego dnia przegrywa pojedynek z niebezpiecznym stworzeniem. Główny bohater budzi się po tym nieszczęsnym wypadku na pewnej wyspie, gdzie spotyka brodatego, doświadczonego kolegę po fachu. Co dzieje się dalej? Darujmy sobie opowiadania o wieczorkach zapoznawczych i tak dalej. Wystarczy wiedzieć, że wspomniane dwie postaci świetnie się ze sobą dogadują i postanawiają zrobić porządek z niektórymi kreaturami.

pirate

Wirtualna wyspa jest w Pirate Power naszym drugim domem. Fachowcy nazwaliby ją pewnie bazą, gdyż budynki w niej występujące mają wpływ na saldo na koncie oraz wygląd i właściwości ofensywne sprzętu wojennego. Chociaż nie jest to żadne nowe rozwiązanie, rozbudowywanie drzewek czy prowizorycznych warsztatów sprawia wielką frajdę i raczej trudno mówić w tym przypadku o jakiejkolwiek nudzie.

Walka w opisywanej grze to turowa rozgrywka, w trakcie której możemy korzystać z mocy specjalnych bohaterów, a naszym celem jest zniszczenie wrogiego obiektu. O dziwo, przy tym dość oklepanym schemacie zabawy można się całkiem nieźle zrelaksować. Nie będę pisał, ile dokładnie spędziłem już czasu z Pirate Power, ale wierzcie, że nie jest to godzinka czy dwie.

Studio Godzilab stworzyło nie tylko coś dla fanów solowej kampanii. Trudno się dziwić, że znalazło się też tu miejsce dla Multiplayera. Nie wyobrażam sobie, by Pirate Power mogło istnieć bez możliwości rywalizacji z innymi graczami. Niestety, muszę jednocześnie ostrzec, że niektórzy mogą sobie pozwolić na korzystanie z mikropłatności i sprytnie wykorzystują to na polu walki.

Niemniej, mimo mniejszych i tych nieco większych wad, Pirate Power jest grą mobilną idealną dla każdego, kto ma smykałkę do strategii i nie lubi, gdy wszystko odblokowywane jest od razu, a osiągnięcie mistrzostwa jest kwestią minut, a nie dni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here