Pipes 3D – łączenie rur to prawdziwa sztuka

0
824

Ludziom wydaje się bardzo często, że hydraulicy mają strasznie łatwą pracę. Coś tam popatrzą, czymś postukają, a później – pewnie za pomocą jakiejś powszechnie nieznanej magii – sprawiają, że znów w kranie pojawia się woda. Jeżeli macie podobnie, sprawdźcie się w produkcji o nazwie Pipes 3D, która nie tylko na pierwszy rzut oka wygląda skomplikowanie.

W grze Pipes 3D nie mamy głównego bohatera. Jesteśmy tutaj zdani tylko i wyłącznie na siebie oraz nasze umiejętności. Przede wszystkim przydaje się dobrze pracująca główka, bowiem naszym głównym zadaniem jest łączenie ze sobą kolorowych punkcików znajdujących się na sześcianie. Pewnie nie byłoby to skomplikowane do potęgi, gdyby nie fakt, iż musimy w każdej planszy wykorzystać wszystkie znajdujące się na niej pola, których jest w sumie kilkadziesiąt.

pipes

Do naszej dyspozycji oddano trzy działy, w których mamy okazję zmierzyć się z różnymi typami figur. Są te składające się z czterech kwadracików na jednej ściance, a także takie, które mają ich aż szesnaście. Na poziom trudności ma wpływ nie tylko to, z jak dużym sześcianem będziemy mieli do czynienia, lecz także to, ile kolorów przyjdzie nam połączyć. Im jest ich mniej, tym gorzej jest osiągnąć zamierzony skutek.

W trakcie rozgrywki możemy operować tylko i wyłącznie jednym palcem. Niestety, bardzo często zdarza się tak, że podczas przesuwania figury przez przypadek dotykamy jedną ze ścianek, przez co znów zmuszeni jesteśmy stworzyć połączenie w jakimś kolorze.

pipes1

Co raczej da się przewidzieć, Pipes 3D nie oferuje nam multiplayera czy innych wymyślnych sposobów na zabawę. Wśród „wymyślnych” funkcji apki można wymienić jedynie dział ze statystykami, który podsumowuje nasze starania w grze.

Jak na grę logiczną, Pipes 3D prezentuje się bardzo dobrze. Plansze są kolorowe, a elementy, z których są zbudowane nie rażą niedoskonałością. Na pochwałę zasługują też dźwięki, które brzmią jak muzyka relaksacyjna, czyli mówiąc wprost – znakomicie umilają nam czas spędzony z produkcją.