PicsArt Photo to jeden z najpopularniejszych darmowych edytorów zdjęć na rynku. Ilość funkcji, jakie oferuje aplikacja, jest po prostu niewyobrażalna. Wiele płatnych programów nie mogłoby się poszczycić takim arsenałem narzędzi edytorskich co opisywana aplikacja.

Funkcje aplikacji

PicsArt Photo to jedna wielka skarbnica narzędzi służących do zaawansowanego edytowania fotografii. Wśród najbardziej przydatnych funkcji (z wyłączeniem tych oczywistych, typu wycinanie, czy kopiowanie), znajdziemy:  dyspresję, klonowanie, przesunięcie, dodawanie ramek, rysowanie, wstawianie efektów, nakładanie filtrów, generowanie masek, dodawanie tekstu, stosowanie naklejek, czy wiele, wiele innych.

Każda z wymienionych opcji składa się z szeregu dodatkowych elementów podlegających modyfikacji. Wybierając nakładanie filtrów, do wyboru mamy dziesiątki kategorii, wśród których znajdują się efekty możliwe do dalszych modyfikacji.

W konsekwencji wyżej wymienionych ,,bajerów”,  zdjęcia jakie można wygenerować przy pomocy PiscArt Photo, występują w setkach, a nawet tysiącach różnych egzemplarzy.

Kolaże i rysunki

Kreowanie kolaży to jedna z podstawowych i świetnie dopracowanych funkcji opisywanego programu. Wybierając dowolne zdjęcia z własnej biblioteki, bądź zestawu darmowych obrazów, można stworzyć zaawansowane edytorsko dzieło, które nie mogłoby powstać przy pomocy podstawowych narzędzi do obrabiania zdjęć.

Kolejną, bardzo dobrze wykonaną funkcją, jest możliwość tworzenia rysunków. Dobieranie okładki, wielkości kartki, skali, czy tła to tylko pierwsze kroki, jakie stawiamy ku stworzeniu perfekcyjnej pracy. Wśród narzędzi wykorzystywanych w dalszej części kreatora, można wyróżnić standardowe kredki, ołówki, czy pióra, które użytkownicy znają z komputerowego narzędzia Paint.

Interfejs

Aplikacja prezentuje się doskonale, a jej obsługa jest niezwykle intuicyjna. Nawet najbardziej początkujący graficy, nie powinni mieć problemu z nauczeniem się mniej, lub bardziej zaawansowanych funkcji 🙂