Pepe & Friends Play Storybook – pingwin, który zabawi Wasze dzieci

0
736

W letnie dni nawet najbardziej dzielni i cierpliwi rodzice mają czasem ochotę odetchnąć od swoich pociech. Można – oczywiście – oddać wówczas dzieci pod opiekę dziadków, ale jeżeli wolimy krótkoterminowe rozwiązania, warto zaopatrzyć smartfona w grę Pepe & Friends Play Storybook.

Produkcja mobilna z tego wpisu opowiada nam o słodkim pingwinie o imieniu Pepe oraz jego przyjaciołach, rodzinie i otoczeniu. Jak nietrudno jest się tego domyślić, główny bohater mieszka na Biegunie Południowym, a przeżywane przez niego przygody są jednocześnie naszymi.

Gra dostępna jest tylko w języku angielskim, co nieco utrudnia zadanie polskim dzieciakom. Na szczęście, historyjki dostępne w Pepe & Friends Play Storybook łatwo zrozumieć nawet bez ścieżki dźwiękowej czy napisów. Poza tym, małe spotkanie z językiem obcym na pewno w przyszłości pozytywnie zaowocuje.

Mimo że główną częścią Pepe & Friends Play Storybook jest animowane opowiadanie związane z pingwinkiem i jego najbliższymi, nie można zapominać także o innych, ale bardzo istotnych, elementach rozgrywki. Poza głównym trybem przygotowano bowiem również kolorowanki, piosenki i cztery fajne -mini-gry.

Kolorowanki pozwalają nam dodać barw czarno-białym obrazkom i na pewno świetnie zajmą czas nawet najbardziej znudzonym pociechom. Nieco starsi zachwyceni jednak nie będą, gdyż Pepe & Friends Play Storybook oferuje zaledwie kilka kolorów do dyspozycji, co zdecydowanie ogranicza możliwości dziecięcej kreatywności.

Krótkie zabawy polegające na dopasowywaniu kształtów, jeździe po górach czy pływaniu pod wodą to zdecydowanie najlepsza część Pepe & Friends Play Storybook. Niestety, problem polega na tym, że za darmo dostępną mamy tylko jedną mini-grę. Podobnie sprawa ma się ze wspomnianymi przed chwilą kolorowankami czy działem z piosenkami.

Odblokowanie wszystkiego, co jest dostępne w grze kosztuje niecałe pięć dolarów. Nie jest to jakąś znacząca kwota, ale na rynku mobilnym na pewno do najniższych nie należy. Czy zatem warto w ogóle zawracać sobie głowę Pepe & Friends Play Storybook? Mam co do tego wątpliwości. Jeżeli Waszym dzieciom wystarczy tylko ograniczona wersja – w porządku. Gorzej w odwrotnej sytuacji. Wówczas uważam, że apka nie jest warta aż takich pieniędzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here