Path – serwis społecznościowy (tylko!) dla Ciebie i najbliższych

0
911

Pamiętacie jak przy okazji recenzji Couple pisałem o tym, że brakuje mi aplikacji, która pozwoliłaby na stworzenie swego rodzaju portalu społecznościowego dla mnie i tylko dla kilku najbliższych mi osób? Odwołuję to. Ale nie dlatego, że zmieniły się moje potrzeby. Po prostu znalazłem już taką apkę. Jeżeli też chcielibyście z niej skorzystać, poszukajcie w Google Play programu Path.

Path na pierwszy rzut oka nie różni się od niejednego portalu społecznościowego. Możemy w nim zmieniać nasze zdjęcie profilowe, dane oraz kombinować z różnego rodzaju zdjęciami tła i tak dalej. Nie zabrakło też opcji publikowania zdjęć oraz pisania krótszych bądź dłuższych wiadomości tekstowych. Różnica pomiędzy opisywanym programem a – na przykład – Facebookiem jest taka, że w tym pierwszym możemy być pewni, że wszystko przez nas publikowane trafi tylko do kilku wybranych przez nas osób, a nie do całego grona ludzi, łącznie z CIA (żartuję, oczywiście!).

path

Po założeniu konta w aplikacji możemy zaprosić znajomych i stworzyć własną wirtualną grupę społecznościową albo też po prostu dołączyć do już istniejącej. Ten drugi wariant dostępny jest jednak dopiero po otrzymaniu odpowiedniego zaproszenia. W Path nie ma wpraszania się na siłę.

Dopiero po wybraniu kilku najbliższych nam osób możemy skorzystać w apce z wszystkiego, co jest w niej dostępne. Pisać do nich wiadomości, udostępniać informacje o aktualnym położeniu, a także publikować, czego w danym momencie słuchamy bądź jaki film w danej chwili leci w naszym telewizorze.

path1

Mimo że Path skupia małe społeczności, udostępniono w nim opcję prywatnych wiadomości czy grupowych konwersacji. Wbrew pozorom, bardzo się ona przydaje. Na przykład w sytuacjach, gdy planujemy przyjęcie-niespodziankę dla głowy rodziny czy też chcemy zaprosić przyjaciółkę na romantyczną kolację i szukamy wśród innych znajomych jakichś rad.

Apka spisuje się bardzo dobrze. Interfejs w niej zastosowany jest przejrzysty, a do tego ma fajny, nowoczesny wygląd. Niestety, wszystko działa tylko w pionie. Jest to chyba jedna z nielicznych wad Path. Mimo to, polecam program każdemu, kto poszukuje wirtualnej platformy do darmowego komunikowania się z paczką przyjaciół albo swoją kilkuosobową rodzinką.