PartyCalc – rozliczanie ze znajomymi w nowoczesnej formie

0
786

Kiedy organizujemy jakąś imprezę wspólnie ze znajomymi zazwyczaj staramy się rozdzielić związane z nią wydatki. Niestety, w praktyce jest to dosyć ciężkie do realizacji, przez co wielokrotnie dochodzi do sprzeczek albo dużo poważniejszych kłótni. Na szczęście mamy tę przyjemność żyć w XXI wieku, gdzie w trudnych sytuacjach pomagają nam smartfony. W przypadku rozliczeń z najbliższymi polecam Wam program PartyCalc.

Dzięki apce PartyCalc nie musimy po domówce, grillu czy też innej uroczystości siadać ze wszystkimi organizatorami danego wydarzenia i podliczać wydatków na kartce. Program z tego wpisu wszystkim zajmuje się za nas. Musimy tylko podać mu odpowiednie dane, co zajmuje niekiedy mniej niż minutę.

profi

Mimo że nic na to nie wskazywało, przy pierwszym uruchomieniu PartyCalc wydawał mi się dosyć skomplikowanym narzędziem. Dwie zakładki, jeden znaczek z symbolem plusa oraz kilka innych opcji nieco mnie przytłaczały. Przyznam się, że sprawdzałem wszystkie funkcje, w ogóle nie zastanawiając się nad tym co robię i w ten oto sposób zapoznałem się ze wszystkim, co było możliwe. I od razu wiedziałem, że apka zagości w moim smartfonie na dłużej.

Działanie opisywanego programu najlepiej wytłumaczyć na przykładzie i tak właśnie zrobię. Załóżmy, że organizujemy grilla, na którego zapraszamy sześcioro naszych znajomych. Najpierw w PartyCalc przychodzi nam stworzyć wydarzenie, a później dodać uczestniczące w nim osoby. Za pierwszym razem zmuszeni jesteśmy przygotować profile kolegów i koleżanek, co wymaga od nas dosłownie kilku chwil. Nie lubicie formularzy rejestracyjnych ani innych tego typu rzeczy? W takim razie w tym przypadku nie będziecie się wkurzać, gdyż proces zakładania konta trwa dosłownie kilka sekund.

profi1

Ekran danego wydarzenia składa się z trzech części. W pierwszej możemy przeglądać uczestników, w drugiej znajdują się wydatki, natomiast trzecia to nic innego jak rozpiska długów. Jeśli chodzi o koszty, nie tylko podajemy w nich kwotę oraz opis, lecz również dodajemy odpowiedzialne za nie osoby. Dzięki temu łatwo wszystko zebrać do kupy, a następnie wziąć się za oddawanie konkretnych sum.

PartyCalc działa na takiej zasadzie, by kroków do spłacania wszystkich długów było jak najmniej. Pozwala nam też na wysyłanie e-maili oraz SMS-ów przypominających, które w niektórych sytuacjach są bardzo przydatne.