Panda Pop – ratujemy biało-czarne stworzonka

1
1413

Panda Pop to bardzo popularna i wciągająca gra, dlatego bardzo się zdziwiłem, kiedy kilka dni temu zauważyłem, że jeszcze Wam o niej nie wspominałem. Mimo że dzieło studia SGN skupia się przede wszystkim na ratowaniu zwierzątek, to nie fani Pet Rescue Saga, lecz hitu Bubble Witch powinni być w tym przypadku w stu procentach usatysfakcjonowani.

Jak wskazuje na to sama nazwa gry, w Panda Pop najważniejszą rolę odgrywają pandy, czyli biało-czarne stworzenia lubiące siedzieć na gałęziach drzew bambusowych. Fabuła ściśle związana jest z uwięzieniem małych zwierzątek w kolorowych, latających bańkach. Jako gracze, wcielamy się w postać pandy będącej mamą wspomnianych istot i staramy się pomóc jej w sprowadzeniu milusińskich z powrotem na ziemię.

panda

Jeżeli mieliście już okazję grać w jedną z części Bubble Witch Saga albo produkcję bardzo do niej podobną, bardzo szybko zrozumiecie o co dokładnie chodzi w opisywanej apce. Tutorial w tym przypadku jest absolutnie zbędny, ale autorzy Panda Pop i tak postanowili go wpleść w pierwsze poziomy. Na szczęście, ogranicza się on jedynie do poinformowania nas o tym, że głównym zadaniem jest trafianie bańkami w inne tego typu elementy o takim samym kolorze.

Najważniejsze w produkcji z tego wpisu jest przechodzenie z jednej planszy do kolejnej. Oczywiście, nie zawsze udaje nam się to w takim samym stylu. System ocen gwiazdkowych pozwala nam zweryfikować nasze umiejętności, a jeśli zdecydujemy się na połączenie konta w grze z Facebookiem będziemy mogli również porównywać swoje wyniki z tymi osiągniętymi przez znajomych. W takich sytuacjach zabawa tak naprawdę nie ma końca.

panda1

Jedynym ograniczeniem w Panda Pop jest limit żyć. Maksymalna ilość serduszek wynosi tutaj pięć i – jak prawdopodobnie się domyślacie – zmniejsza się z każdą naszą skuchą. Regeneracja jednej szansy trwa pół godziny. Nie jest to mało, ale na pewno wystarczająco, żeby pograć sobie co najmniej kilka razy w ciągu jednego dnia.

Wirtualna waluta dostępna w grze pozwala nam na kupowanie wielu rzeczy. Możemy dzięki niej wyposażyć się w serduszko bez potrzeby czekania wymaganej liczby minut albo zdecydować się na jeden z trzech power-upów ułatwiających wykonanie zadania. Nie zabrakło także miejsca dla odpłatnych kulek niezbędnych w sytuacjach, gdy ciężko jest nam wykonać daną misję. Rzecz jasna, nic z tych rzeczy nie możemy sobie kupić bez wydawania prawdziwej kasy, ale myślę, że łatwo się tego domyśliliście.