Paliwko – prosty sposób na oszczędne tankowanie

0
865

Jak w naszym kraju wyglądają ceny paliw wie z pewnością każdy z Was. Jeżeli tankujecie samochody służbowe, prawdopodobnie nie zwracacie w ogóle uwagi na to, ile wlewacie do baku i jaka sumka pojawia się na liczniku. Zupełnie inaczej sprawa ma się pewnie w sytuacji, gdy przychodzi Wam „doładowywać” pojazd prywatny. Wówczas przyjmujecie dużo oszczędniejszy plan. Wiem o tym z własnego doświadczenia i właśnie dlatego postanowiłem na dzisiaj przygotować dla Was recenzję apki Paliwko

Na samym początku warto wyjaśnić, czym dokładnie jest program Paliwko. Jest to proste narzędzie, dzięki któremu możemy przyjrzeć się aktualnym cenom paliw na konkretnych stacjach. Domyślnie aplikacja wyświetla nam punkty znajdujące się najbliżej naszej aktualnej lokalizacji, choć nic nie stoi na przeszkodzie, by znaleźć na mapie miasto oddalone od nas nawet i o kilkaset kilometrów.

paliwko

Dane dostępne w Paliwku aktualizowane są przez samych użytkowników programu. Wydaje się to dość dobrym pomysłem, ale – niestety – tylko w teorii. W praktyce nie jest już tak ciekawie, bowiem wyświetlane w apce ceny są nieaktualne, a niektóre całkowicie wyssane z palca. Przetestowałem apkę na dwóch stacjach w okolicach Warszawy i tylko w jednym przypadku test nie został oblany w stu procentach.

Wygląd aplikacji jest bardzo przejrzysty. Fajnie, że możemy porównywać ceny, spoglądając jedynie na mapkę, a Paliwko wyświetla nam kwoty, jakie przychodzi nam zapłacić również za ropę albo gaz LPG. Twórców warto pochwalić również za to, że nie przymuszają nas do założenia konta użytkownika, choć tak naprawdę dopiero z nim narzędzie odkrywa całe swoje oblicze.

paliwko1

Paliwko jest programem darmowym i w pełni polskim. Pomysł stworzenia tego rodzaju porównywarki jest bardzo dobry. Niestety, bez aktywnych użytkowników – apka jest bezużyteczna. Chętnie korzystałbym z takiego narzędzia, ale musiałbym mieć pewność, że w trakcie drogi nie będę zmuszony do tankowania o kilka groszy drożej, niż w rodzinnym mieście.

Podsumowując, jeśli lubicie rozwijać fajne mobilne projekty, Paliwko na pewno powinno znaleźć się w Waszym smartfonie, natomiast jeśli liczy się dla Was gotowy, użyteczny produkt – myślę, że lepiej dać sobie spokój z tym programem.