Overpainted – artystyczna platformówka dla… bałaganiarzy

0
718

Jeżeli macie w sobie duszę artysty (a najlepiej malarza), a co za tym idzie – nie zawracacie sobie głowy panującym wokół Was chaosem, bałaganem czy jakkolwiek można to określić, Overpainted będzie dla Ciebie odskocznią od szarej rzeczywistości. Poważnie – ta gierka naprawdę potrafi pokolorować świat. I to dosłownie!

Dlaczego na samym początku dałem do zrozumienia, że Overpainted sprawdzi się przede wszystkim w przypadku typowych artystów? Bo w opisywanej gierce nie robi się nic innego poza malowaniem. Niestety – co na pewno zasmuci niektórych z Was – nie można sobie tu pozwolić na totalną abstrakcję, natomiast trzeba malować tak, jak zostało to z góry zaplanowane. Trochę mało w tym Picassa, prawda?

Zacznijmy jednak od samiutkiego początku. W Overpainted kierujemy białym kwadratem, który przemierza świat pełen platform, kolców, ruszających się przeciwników i tak dalej. Na końcu plansz zawsze znajduje się też portal, ale nie zawsze jest on otwarty. Cel numer jeden – dostać się do kosmicznego obiektu. Dodatkowy cel – znajdować pędzle z farbami i osiągać jak najlepsze rezultaty czasowe.

Zapytacie pewnie, nad czym się tu tak zachwycać? Gdyby była to zwykła platformówka, pewnie nie byłoby nad czym. Szkopuł w tym, że Overpainted jest czymś niepowtarzalnym. Powód jest prosty: bo nie mamy tutaj narysowanych plansz od początku, natomiast wszystko malujemy sami. Tak, tak, tyczy się to nie tylko powierzchni, lecz również przeszkadzajek. A to ci heca, no nie?

Na szczęście, nie trzeba być wyjątkowo uzdolnionym plastycznie, by przygotować solidny level. Bohater Overpainted sam maluje, kiedy wykonujemy nim jakikolwiek ruch. I nie ma tu znaczenia czy chodzi o skręcanie w prawo, w lewo czy skakanie. Tutorial na początku wszystko wyjaśnia, tak więc raczej nie ma sensu wdawać się w jakieś większe szczegóły.

Zakończymy najlepszą wiadomością z możliwych: Overpainted to całkowicie darmowa gra. Bez wirtualnych walut, specjalnych diamentów, gadżetów i innych. Ach, istny artystyczny raj, gdzie pieniądze nie odgrywają żadnej znaczącej roli! 🙂