OtoMoto – kupowanie samochodu to przyjemność!

0
887

Wpadłem ostatnio na genialny pomysł, by zamienić swoje stare zasłużone autko na nieco nowsze. Jako że nie przepadam za jeżdżeniem po komisach, a tym bardziej giełdach samochodowych, postanowiłem zaopatrzyć się w aplikację mobilną popularnego serwisu ogłoszeniowego OtoMoto. Jeżeli ciekawi jesteście, co takiego apka oferuje i czy warto poświęcić jej jakikolwiek czas – zabierajcie się za lekturę tego wpisu.

Mobilne OtoMoto zdobyło moje serce już samą konstrukcją ekranu głównego. Bardzo spodobała mi się przejrzystość tego, co znaleźć można na pierwszej stronie aplikacji oraz fakt, iż dostępne w niej ogłoszenia podzielone są na trzy zakładki. Jedna z nich pokazuje nam ostatnio dodane ogłoszenia, druga wyświetla modele najczęściej przez nas wyszukiwane, natomiast ostatnia zawiera oferty dotyczące pojazdów z naszej najbliższej okolicy.

otomoto

Strona każdego z ogłoszeń pozwala nam zapoznać się z podstawowymi parametrami sprzedawanego samochodu bądź motocyklu oraz informacjami dodatkowymi, które zostały dodane przez osobę wystawiającą daną ofertę. Oczywiście, nie zabrakło też zakładki z numerem telefonu, kontaktem e-mailowym oraz pokazem slajdów, w którym możemy zapoznać się ze stanem wizualnym interesujących nas maszyn.

Sporą zaletą OtoMoto jest fakt, iż udostępnia on lokalizację miejsca, w którym możemy zobaczyć na żywo sprzedawany w internecie pojazd. Wspomniana funkcja znakomicie współpracuje z programami nawigacyjnymi, tak więc nie tylko jest przydatna, lecz również bardzo wygodna w obsłudze.

otomoto1

Jeżeli szukamy samochodu wspólnie z partnerem życiowym albo rzuciło nam się w oczy coś, co zainteresowałoby naszego znajomego – każde ogłoszenie jesteśmy w stanie udostępnić na Facebooku, Twitterze czy też innym serwisie społecznościowym. Rzecz jasna, również i do tego została w programie stworzona specjalna opcja.

Wyszukiwanie w OtoMoto jest proste do bólu. Nie jesteśmy zmuszeni podawać tutaj żadnych konkretnych danych, ale istnieje możliwość wymieniania różnych parametrów. Dzięki temu możemy być pewni, że znajdziemy to, czego naprawdę szukamy bez względu na to czy zwracamy uwagę na ilość koni mechanicznych, czy… kolor.

Czy czegoś w opisywanej aplikacji brakuje? Według mnie, absolutnie nie. Znalazłem w niej wszystko, czego potrzebowałem. Mogłem przejrzeć ogłoszenia z najbliższej okolicy, a także nie musiałem za każdym razem wpisywać tych samych danych, gdyż OtoMoto zapamiętało moich „faworytów” i informowało mnie o wszelkich zmianach w ogłoszeniach.