Ocean Blast – układanka w wodnych głębinach

0
627

Nasi czescy sąsiedzi nie mają dostępu ani do morza, ani tym bardziej oceanu. Nic dziwnego, że swój swego rodzaju kompleks w tej kwestii próbują leczyć na różne sposoby. Ostatnio stworzyli, na przykład, układankę Ocean Blast, w której akcja osadzona jest nie w świecie cukierków, lecz ryb, koników morskich i tym podobnych.

Zacznijmy od konkretów. Gra z tego wpisu ma do zaoferowania ponad sto poziomów usytuowanych w różnych miejscach podwodnego świata. Naszym celem w każdym wyzwaniu jest łączenie co najmniej trzech taki samych symboli, zbieranie punktów i – rzecz jasna – uzyskiwanie dostępu do kolejnego etapu.

blast

Wszystko, co jest związane z Ocean Blast brzmi dość standardowo. Na szczęście, twórców tej apki nie zadowalała przeciętność, dlatego dodali do swojego dzieła kilka ciekawych elementów, które bez dwóch zdań powinny się spodobać każdemu, kto czuje się miłośnikiem „macz trójek”.

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na grafikę zastosowaną w Ocean Blast. Od samego początku widać, że jest to produkcja stworzona przez profesjonalistów, a nawet najdrobniejszy szczegół dopracowany został w taki sposób, jaki było to zaplanowane. Miło patrzy się przede wszystkim na głównych bohaterów. Wyglądają bardzo sympatycznie, kolorowo i – co najważniejsze – każdy z nich jest nieco inny.

Mimo że cele stawiane przed nami w Ocean Blast można bez problemu spotkać również w innych podobnych produkcjach, na pewno warto wyróżnić w tym przypadku walki z bossami. Dokładnie raz na dwadzieścia poziomów musimy zmierzyć się z „szefem wszystkich wrogów” i pokazać, kto rządzi w wirtualnym świecie. Owszem, takie rzeczy także spotyka się w innych układankach, ale nie można powiedzieć, że są standardem.

blast1

Najbardziej zdenerwował mnie w grze limit serduszek, który w tym przypadku ustawiony został tak, że już po trzech wpadkach nie możemy  kontynuować zabawy. Oczywiście, sposobem na taki stan rzeczy jest odczekanie kilkunastu minut.

Osobiście mam już dość match-3. Wiem jednak, że sporo osób lubi spędzać czas przed takimi produkcjami i dlatego uważam, że wpis o Ocean Blast był bardzo dobrym pomysłem. Bo choć gierka ma jakieś swoje wady, ogólnie jest całkiem niezła!