Wszyscy użytkownicy Androida mogą z powodzeniem korzystać z nowej aplikacji Android Messages for Desktop. Narzędzie umożliwi obsługiwanie wiadomości tekstowych bez konieczności zaglądania do smartfona.

W dobie wszechobecnego internetu i urządzeń elektronicznych, nikogo nie dziwi dostosowywanie życia pod komputer. Jednymi z dobrodziejstw obecnego świata, są komunikatory, dzięki którym ludzie mogą się wzajemnie porozumiewać.

Posiadacze telefonów z Androidem mają od niedawna możliwość obsługiwania smsów z poziomu komputera. Do tej pory w celu odpisania na wiadomość, trzeba było uruchomić witrynę w karcie przeglądarki i w ten – niezbyt wygodny – sposób, tworzyć korespondencję. Obecnie wystarczy pobrać Android Messages for Desktop i stworzyć treść na klawiaturze komputera.

Aplikacja jest obsługiwana przez różne platformy, wśród których nie brakuje Windowsa, Linuksa, czy MacOS. W obecnej chwili jest w pełni darmowa.

Android Messages for Desktop nie jest oficjalną aplikacją Google. Twórcą programu jest chrisnepper, będący niezależnym deweloperem. Narzędzie przez niego stworzone, uruchamia witrynę bez konieczności każdorazowego uruchamiania przeglądarki.