Nubs’ Adventure – pikselowa przygoda pewnego pechowca

0
691

Nubs’ Adventure opowiada nam dość smutną historię. Nie będę zdradzał czy zakończy się ona happy endem, czy nie. Pewny jednak jestem, że powinien przejrzeć ją na wskroś każdy, kto bez wahania może nazywać się miłośnikiem platformówek, przygodówek oraz grafiki w stylu retro.

Bohater produkcji Nubs’ Adventure to pewien człowieczek. Trochę pechowy człowieczek. Poznajemy go w momencie, kiedy spokojnie mieszka sobie na odludziu w drewnianym domku. Chwilę później, dorobek jego życia zostaje obrabowany, a następnie spalony przez dwóch osiłków. Wszystko, co dzieje się dalej, to wirtualna historia opowiadająca nam o postaci szukającej zemsty na swoich wrogach. Ale spokojnie, nie będzie w tym przypadku totalnego rozlewu krwi jak w filmach Tarantino.

Nubs’ Adventure gra się tak, jak w standardową platformówkę. Pole rozgrywki przedstawiane jest nam w dwuwymiarze, a nasze zadanie polega na poruszaniu się, skakaniu oraz atakowaniu. W tym ostatnim przypadku do dyspozycji mamy bumerang, który – wbrew pozorom – wyjątkowo skutecznie radzi sobie nawet z największymi stworami naszego, a raczej tego mobilnego, świata.

Mimo że opisywana produkcja wymaga od nas zręczności, głównie chodzi w niej o główkowanie. Plansze skonstruowane zostały w taki sposób, aby dojście do kolejnego etapu nie było zbyt oczywiste. Musicie zatem przygotować się na skakanie po nierównych platformach, aktywowanie dźwigni, wind oraz innych tego typu „niespodziewajek”.

Gierka prezentuje się ponadprzeciętnie, chociaż, moim zdaniem, i tak znacznie lepsza od grafiki jest ścieżka dźwiękowa. Muzyka stworzona na potrzeby Nubs’ Adventure to blisko dziesięć spokojnych (ale i nie tylko!), klimatycznych utworów, których ani przez moment nie chce się wyłączać.

Na koniec – niestety – będzie dość brutalnie, bo o błędach. Menu główne dwa razy odmówiło mi posłuszeństwa i musiałem uruchamiać grę jeszcze raz, aby w nią zagrać. Wpływ na zaniżenie przeze mnie ostatecznej oceny miał również punkcik na ekranie, który na każdej planszy migał pikselami, psując pracę grafików i rozpraszając uwagę.

Nubs’ Adventure to bez wątpienia tytuł, który jest w stanie zabrać Wam z życiorysu co najmniej godzinę. Niestety, odblokowanie pełnej wersji gierki to koszt przekraczający kwotę 20 złotych.