Nova Launcher – już nigdy nie będziesz brzydki, Androidku

0
872

Mało komu podoba się standardowy wygląd Androida. Na szczęście zielony system ma to do siebie, że daje nam sporo swobody w kwestii personalizacji. Jeżeli szukacie jakiegoś narzędzia, dzięki któremu będziecie mogli zamienić „wystrój wewnętrzny” w Waszych smartfonach, bez dwóch zdań mogę Wam polecić apkę Nova Launcher.

Nova Launcher to dosyć prosta aplikacja, która pozwala nam zmienić wygląd systemu na taki, który najbardziej odpowiada naszym potrzebom i stylowi życia. W przeciwieństwie do innych tego typu programów, w ogóle nie spowalnia pracy naszego urządzenia. Powiem więcej, chwilę po instalacji mamy wrażenie, że wszystko działa dużo płynniej i sprawniej, co naprawdę bardzo rzadko się zdarza.

nova

Co dzięki opisywanemu narzędziu możemy zmienić? Dosłownie wszystko. Wygląd ikonek, czcionki, a nawet dolnego docka ze skrótami do poszczególnych aplikacji. Nova Launcher daje nam także ogromny wybór efektów przejścia, dzięki którym obsługa smartfonu sprawia nam wielką frajdę.

Programem bawiłem się kilkadziesiąt minut i to w zupełności wystarczyło do stworzenia mojego własnego idealnego Androida. Poza skorzystaniem z funkcji wymienionych powyżej zdecydowałem się także na zmianę wyglądu folderów oraz przypisałem do poszczególnych akcji kilkanaście gestów, co bardzo ułatwiło mi pracę z urządzeniem.

nova1

Nova Launcher bardzo przypadła mi do gustu prosta w obsłudze opcja umożliwiająca zmianę wielkości ikon na ekranie głównym. Zawsze lubię mieć wszystko pod ręką, a – niestety – standardowy Android póki co nie jest w stanie mi tego dać.

Mimo że nie mogę narzekać na funkcjonalność apki, brakuje mi w niej jednego – wirtualnego sklepiku z dodatkami, dzięki któremu miałbym jeszcze większą możliwość personalizacji. W innych launcherach za pomocą dosłownie jednego przycisku mogę zmienić sobie główny motyw czy ekran blokowania. Tutaj tak – niestety – nie jest. Według mnie, to ogromny minus.

Co by nie mówić, Nova Launcher w praktyce sprawdza się bardzo dobrze. W Google Play można spotkać też jego pełną wersję, która kosztuje 13 złotych. Niewiele różni się ona od darmowej. Oferuje więcej efektów przejść, opcję ukrywania aplikacji oraz ich grupowania.