Notebook Wars Saga – zeszytowa strzelanka

0
677

Organizowaliście kiedyś wojnę na kartce z zeszytu? Nie? W takim razie macie teraz okazję ku temu, by nadrobić zaległości. Pomoże Wam w tym ciekawa mobilna strzelanka o nazwie Notebook Wars Saga. Mimo że wszystko w niej jest rysunkowe i kolorowe, musicie być przygotowani na naprawdę poważną walkę!

Prawdopodobnie akcja gierki z tego wpisu rozgrywa się w czasie teraźniejszym, bo pojawiające się na ekranie sprzęty nie wyglądają na coś, co może być związane chociażby z czasami drugiej wojny światowej. Nie myślcie sobie jednak od razu, że zabrakło tu miejsca dla ultranowoczesnych rozwiązań. Laserowe strzały czy też inne tego typu „bajery” bardzo łatwo znaleźć w Notebook Wars Saga i raczej jest to dobra, a nie zła, wiadomość.

war1

Nazwa apki od razu przygotowuje nas do tego, jak będzie ona wyglądała. Wiadomo, że zeszytowy konflikt nie będzie charakteryzował się realizmem, ale możecie być pewni, iż będziecie zadowoleni z występujących tu elementów w różnych kolorach i nieraz zaśmiejecie się z wyobraźni autorów.

Notebook Wars Saga kierujemy latającą maszyną i staramy się niszczyć jak największą ilość przeciwników. Oponenci – rzecz jasna – potrafią się bronić, dlatego też musimy uważać, aby nie dać się im trafić. W końcu kilkanaście celnych uderzeń powoduje, że przegrywamy, a to przecież najmniej pożądana sytuacja.

Twórcy opisywanej gry przygotowali kilkanaście poziomów do ukończenia. Po zdobyciu wszystkich gwiazdek i pokonaniu finalnego bossa odblokowujemy dodatkowe wyzwania, w tym, między innymi, tryb Survival. Jeżeli zależy nam na czasie, możemy również skorzystać z mikropłatności i tym samym od razu uzyskać dostęp do dodatkowych leveli.

war

Będąc przy temacie dodatków, warto wspomnieć o tym, że w Notebook Wars Saga mamy możliwość skorzystania z mobilnego hangaru, w którym czekają na nas dodatkowe bronie oraz myśliwce. Zakupów dokonujemy dzięki zbieranym w trakcie zabawy pieniążkom, ale – oczywiście – uzbieranie solidniej ilości nie jest kwestią minuty czy też dwóch.

Największym minusem Notebook Wars Saga jest – według mnie – sterowanie. System, w którym samolot strzela jedynie w momencie, gdy przytrzymujemy palec na ekranie, nie sprawdza się zbyt dobrze w praktyce i powoduje u nas napady wściekłości.