Do Not Crash – o nie, tylko nie stłuczka! [VIDEO]

0
727

Gra Do Not Crash na samym początku wydawała mi się prosta jak instrukcja obsługi odtwarzacza muzyki. Szczerze mówiąc, zastanawiałem się, czy takie nieskomplikowane produkcje powinienem w ogóle Wam pokazywać. Okazało się jednak, że zbyt szybko oceniłem książkę po okładce, co kilka minut później poważnie się na mnie zemściło.

Jeżeli są tutaj jacyś miłośnicy wielu dodatków, zadań pobocznych i innych tego typu rzeczy, przykro mi to stwierdzić, ale będą rozczarowani. Do Not Crash to bowiem naprawdę prosta produkcja. Ale prosta tylko i wyłącznie w swojej konstrukcji i zasadach, a nie w kwestii bicia rekordów punktowych.

W Do Not Crash obserwujemy akcję, która dzieje się na czymś w rodzaju okrągłego toru wyścigowego. W jednym kierunku jadą trzy samochody w kolorze złotym, natomiast w drugim przemieszcza się auto o karoserii czerwonej. Na samym początku maszyny poruszają się po tych samych pasach, ale z czasem zaczynają się wiercić. I tu właśnie zaczynamy do zabawy wkraczać my, to jest gracze. To na naszych barwach spoczywa obowiązek uchronienia czerwonego samochodu przed kolizją. Ostrzegam już teraz – łatwe wcale to nie jest!

System sterowania w Do Not Crash wymaga od nas jedynie dotykania ekranu w momencie, gdy chcemy, aby kierowany przez nas pojazd zmienił położenie. Jak pewnie się już domyśliliście, to nie sposób poruszania się autem jest naszą największą przeszkodą w osiąganiu dobrych rezultatów. Rolę tę spełnia w tym przypadku przede wszystkim prędkość, z jaką poruszają się nasi rywale.

Twórcy gry zdecydowali się na stworzenie globalnego rankingu wyników, ale z przykrością muszę stwierdzić, że jest to jedyny element, który pomaga nam urozmaicić nieco zabawę i zmotywować nas do poprawiania swoich wyników. Nie mamy w Do Not Crash ani sklepiku z różnymi gadżetami ani nawet kilku plansz. Moim zdaniem, to spora wada. Na szczęście taka, którą można w łatwy sposób usunąć.

Jak widzicie to wyraźnie na screenach, apka z tego wpisu nie charakteryzuje się czymś, co można by było nazwać powalającym na kolana, nieskazitelnym czy idealnym do potęgi. Mimo to, nie wydaje mi się, byście mieli powody ku temu, by zrezygnować z pobrania Do Not Crash. W końcu nie we wszystkich grach najważniejszy jest wygląd. Od czasu do czasu załącza się w nas przede wszystkim chęć doświadczenia dobrej zabawy, a w takich przypadkach na pewno ta niecodzienna gra znakomicie się sprawdzi.