Noom Coach – dla tych, co (jeszcze) chcą stracić parę kilo

0
1028

Postanowienia noworoczne mają to do siebie, że w większości przypadków uciekają z głowy w szybszym tempie, niż się tam pojawiają. Nie zamierzam nikogo z Was w tej kwestii oceniać, bo sam już nieraz rezygnowałem z tego, do czego miałem dążyć chwilę po sylwestrowej nocy. Nie to jednak jest istotą tego wpisu. Przejdźmy zatem do konkretów, czyli do programu Noom Coach, który zdecydowanie powinien zainteresować się tych, którzy po wypiciu szampana o północy przeszli na dietę.

Jak wskazuje nam nazwa aplikacji, Noom Coach chce być dla nas czymś więcej, niż tylko zwykłym narzędziem zainstalowanym w smartfonie. Czy jednak aby na pewno może on być uznawany za coś w rodzaju osobistego trenera? Wszystko zależy od naszego punktu widzenia. Osobiście twierdzę, że dla wielu z Was program z tego wpisu może być prawdziwym wybawieniem. Bo jeśli wierzyć statystykom, chudnie dzięki niemu 9 na 10 aktywnych użytkowników.

Noom Coach od pierwszego uruchomienia spodobał mi się w kwestii wizualnej. Mimo że nie jest dostępny w polskiej wersji językowej, interfejs jest na tyle intuicyjny, iż nie mamy najmniejszych problemów z jego obsługą. Oczywiście, angielski bardzo w tym pomaga, choć i używając od czasu do czasu Translatora, powinniście spokojnie sobie poradzić.

Na samym początku podajemy  w apce podstawowe dane na nasz temat – imię, płeć,wagę oraz wzrost. Kiedy już to mamy za sobą, pozostaje nam się zarejestrować, co możemy zrobić na trzy sposoby – poprzez e-mail, Facebooka lub serwis Google+. Ostatni krok? To chyba oczywiste – podanie naszego wagowego celu. Warto przy tym zaznaczyć, że Noom Coach pozwala nam na schudnięcie tylko o tyle kilo, ile przewiduje wskaźnik BMI.

Ekran główny programu składa się z małych paseczków, bądź też kafelków w przypadku orientacji poziomej, odpowiadających za konkretne funkcje. Niektóre z nich przypominają nam o tym, ile kroków (apka liczy to sama, nie musimy nic dodatkowego instalować) danego dnia musimy zrobić, a te najważniejsze służą do dodawania przez nas zjedzonych posiłków.

Kalorie program liczy za nas. I choć nie został stworzony przez Polaków, doskonale radzi sobie również i z naszymi potrawami, na przykład, grochówką czy kanapkami. Co w sytuacji, gdy przekroczymy dzienny mit spożycia? Noom Coach pokazuje, ile „nadwyżki” znajduje się w organizmie i pomaga nam to spalić, informując jednocześnie, co się stanie, jeżeli tego nie zrobimy.

Nie można mieć do Noom Coach większych zastrzeżeń, bo każda funkcja działa tutaj bez zarzutu. Nie poleciłbym jednak – mimo wszystko – tej apki osobom, które bardziej profesjonalnie traktują kwestię jedzenia, a ich treningi polegają na czymś więcej, niż tylko chodzeniu czy uprawianiu standardowych sportów.

Narzędzie mobilne z tego wpisu dostępne jest za darmo, ale w razie potrzeby można zwiększyć jego możliwości, zostając użytkownikiem Pro. Dzięki temu jesteśmy w stanie tworzyć grupy ludzi mających podobne cele do naszych albo otrzymywać motywacyjne notatki dotyczące ćwiczeń.